Näitus // "Metshaldja lood" / "Forest Fairy Tale"

Nelja kunstniku - Birgot Kivinurme, Ekvilibristi, Maari Soekovi ja Kert Mõttuse - näitus "Metshaldja lood" on kooslus tekstidest, fotodest, maalidest ja muusikast ning inspireeritud autorite vaimsetest otsingutest ja eneseloomise kogemustest.

"Metshaldja lood" on püüdlus mõtestada ning kujutada inimeksistentsi erinevaid kihte ja tahke ühe metshaldja maiste õppetundidena. Igal näitusekülastajal on võimalus neis universaalsetes kirjeldustes, tõdemustes ja taipamistes tunda ära iseennast ja oma kohta siin maailmas.
Rõõt on metsajumalanna tütar, kes on sündinud Eesti metsadesse, et kaitsta siinset loodust ja kõike elavat, eelkõige inimesi. Selleks peab ta aga esmalt inimeseks olemist mõistma, nii tema kehalist kui psüühilist olemust. Ta vaatab, kogeb ja õpib, kuidas inimene iseenda ja ümbritsevaga suhestub ning jätab selle põhjal maha sõnu, pilte ja helisid, mis võiks igat metsa avarustesse eksijat soovi korral jälle rajale tagasi ja edasi juhatada.

Aktifotod annavad edasi Metshaldja kehalist kogemust, maalid on mõeldud rõhutama muinasjutulisust. Tekstid annavad edasi Metshaldja vaimset sõnumit ning muusika kannab endas Metshaldja hingelist kogemust.

"Metshaldja lood" näitab inimeseks olemise universaalseid katsumusi, dilemmasid ja õppetunde. Näitusel on soovitud näidata eestlase sümbioosi looduse ja tema rütmidega, eriti aga metsaga, seetõttu on fotod tehtud erinevatel aastaaegadel erinevates Eestimaa metsades.

Avapidu 08.07
Uksed avame kl 19:00.
Muusikat mängib kl 20:00 Daylight DJ Kaisa Ailt

Näitus "Forest Fairy Tale" ehk "Metshaldja lood" on avatud kuni 29. juulini Aparaaditehase Armastuse saalis:
K-R kl 13:00-19:00
L kl 13:00-18:00

Teised üritused

Info

Kuupäev: 08. 07. 21 - 29. 07. 21

Kell: 13:00 - 19:00

Koht: Armastuse saal

Pilet: tasuta

Kontakt:

Birgot Kivinurm

birgot.kivinurm@gmail.com

+372 5196 9519

Facebook