NÄITUS // Zahars Ze näitus "KOER.INIMENE" // Zahars Ze exhibition "DOG.PERSON"

"Vaatasime Facebooki. Seal oli palju infot ja sadu pilte jooksis meie silme eest läbi - ja siis me nägime sind. Väike, karvane ja uskumatult armas. Sina otsisid kodu ja meie otsisime sind. See oli ette määratud."

 17. märtsil kell 19:00 avame Aparaaditehase rõdugaleriis TYPA residentuurikunstniku Zahars Ze näituse "KOER.INIMENE".
 “KOER.INIMENE” on Zahars Ze näitus, kes on multidistsiplinaarne Läti kunstnik, kes tegeleb keraamika ja illustratsioonidega. Oma kunstiresidentuuri jooksul TYPAs leidis ta taas ühenduse serigraafia ja stencil’iga, mida ta polnud juba aastaid aktiivselt kasutanud. Näituse jaoks lõi ta ka paar keraamikateost, kuna just keraamikat on ta viimasel ajal kõige rohkem kasutanud. Ta kuulub Krasta Keramikasse, mis on kaasaegne keraamikastuudio Riias, Lätis.
 Kõik kunstiteosesd on inspireeritud Zaharsi koerast Elijast ja pühendatud kõigile tublidele koertele ja koerainimestele planeedil. Erilist mainimist väärivad Enki, Kosmos, Tobi Tartust ja Shiva Tallinnast.
 Kõige suurem tänu läheb Arthurile ja Marile Kuuendast Planeedist, kes aitasid siiditrükiga. Aitäh ka Kerstile toetuse eest keraamika vallas, Stinale, kes kõigel silma peal hoidis, ning ka Ajuokse ja Stencibility inimestele.
Näitus jääb avatuks kuni 16. aprillini, Aparaaditehase rõdugalerii on avatud K–P 12.00-18:00.
Näituse külastamine on tasuta.
Näitust toetab Nordic-Baltic Mobility Programme for Culture.
________________
 “We were scrolling through Facebook. Lots of information and hundreds of images passing before our eyes - and then we saw you. Little, furry and unbelievably cute. You were looking for a home and we were looking for you. It was meant to be.”
 On Friday, 17th of March at 19:00 Zahars Ze exhibition "DOG. HUMAN" will be open at TYPA Aparaaditehas balcony gallery.
 “DOG.PERSON” is an exhibition by Zahars Ze, a Latvian multi-disciplinary artist working with illustration and ceramics. During his artist residence at TYPA he reconnected with the techniques of screen printing - practice that he hadn’t been actively using for years. For his exhibition he also created a few ceramic pieces, since ceramics materials been used a lot is his current practice. He is part of Krasta Keramika, which is a contemporary ceramics studio based in Riga, Latvia.
 All the artworks are inspired by Zahars’ dog Elija and dedicated to all the nice dogs and dog persons on this planet. Shoutout to Enki, Kosmos, Tobi in Tartu and Shiva in Tallinn.
 The biggest thanks to Arthur & Mari of Kuues Planeet for helping with the screen printing. Thanks to Kersti for the ceramic support, Stina for keeping it all together, and also to ajuokse and Stencibility people.
The exhibition is open for visitors until the 16th of April 16 during Aparaaditehas Balcony Gallery open hours: Mon-Fri 12pm - 6pm.
Visiting the exhibition is free.
The exhibition is funded by Nordic-Baltic Mobility Programme for Culture.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 17. 03. 23 - 16. 04. 23

Kell: 19:00 - 18:00

Koht: Aparaaditehase rõdugalerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook