Vestlusring // Pilvesümpoosium

Kogo galeriis ja naabergaleriis Ag47 toimub 2. aprillil kell 14 Andrés Galeano näituse „Kadunud pilvede arhiiv“ finaalina pilvesümpoosium. Läbi pilveperspektiivi teevad ettekande Tartu Ülikooli teadlased füüsik Heikki Junninen ja filosoof Roomet Jakapi ning toimub vestlus kunstnikuga. Sündmus toimub inglise keeles.

Andrés Galeano isikunäitus „Kadunud pilvede arhiiv“, mis põimib omavahel portreefoto ja meteoroloogilise taevafotograafia, kutsub vaatajaid mõtlema taevast selle eri nurkade all – nii meteoroloogia füüsilisest taevast, fotograafia metafüüsilisest taevast ja tänapäeva digitaalsest maailmast.
Esmalt kõneleb Tartu Ülikooli keskkonnafüüsika professor Heikki Junninen atmosfääris lenduvatest aerosooliosakestest, mis mõjutavad meie igapäeva ilma aga ka tulevikku. Kord on nad vähkkasvaja tekitajaks, siis jälle haiguse kandjaks, vahest hoopis pilve ja vihma põhjustajaks, lõpuks ka planeedi Maa elu päästjaks.
Seejärel saab sõna Tartu Ülikooli filosoofia-ajaloo kaasprofessor ning ühtlasi ka avangardvokalist ja muusik Roomet Jakapi, kes peab ettekande taevast ja filosoofiast 17. sajandi Inglismaal. Jakapi kõne keskendub kahe varauusaegse mõtleja, Henry More'i (1614–1687) ja William Whistoni (1667–1752) ideedele ning puudutab metafüüsikat, kosmoloogiat ning teoloogiat.
Ettekannetele järgneb vestlus kunstniku Andrés Galeanoga, millest võtavad osa ka Pauluse kiriku õpetaja Kristjan Luhamets ja professor Heikki Junninen. Vestlust modereerib Eesti juurtega Ameerika jurist ja kultuuripromootor Michael Gallagher.
Andrés Galeano isikunäitus „Kadunud pilvede arhiiv“ on Kogo galeriis ja naabergaleriis Ag47 avatud kuni 2. aprillini kl 18.
Kogo galerii on 2018. aastal asutatud kaasaegse kunsti galerii Tartus. Kogo keskendub eeskätt noorema põlvkonna kunstnike tutvustamisele Eestis ja rahvusvaheliselt. Galerii esindatavad kunstnikud on Alexei Gordin, Eike Eplik, Mari-Leen Kiipli, Kristi Kongi, Eva Mustonen, Elīna Vītola, Laura Põld and Līga Spunde. Kogo nomneerit 2021. aasta tegevuse eest Tartu aasta kultuuriorganisatsiooni kategoorias.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 02. 04. 22

Kell: 14:00 - 17:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook