NÄITUS // Mirjam Kalamees “Tartu muudab vormi. Hommage Arnold Matteusele"

English below

Mis saab siis, kui võtta tuttavad hooned osadeks ning komponeerida need fragmendid täiesti teisel moel kokku? Kas uus vorm pakub äratundmist või täielikku võõristumist? Kas majad hakkavad kandma senitundmatuid tähendusi või suisa võimalusi? Näituse keskmes on Tartu pikaaegse linnaarhitekti Arnold Matteuse (1897–1986) kümme märgilisemat hoonet, mis on esitatud makettidena, ent hoone vormid on pööratud ümber. Nii on see näitus Matteusest ning tema projekteeritud hoonetest, teistpidi on rambivalguses makett kui iseseisev teos, näitlikustades ruumi vormide vastastikuseid suhteid.

Mirjam Kalamees (1997) on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide visuaaltehnoloogia eriala. Ta on täiendanud end Praha etenduskunstide akadeemias DAMU ning Tartu Kunstikoolis kunstnik-kujundaja õppekaval. Tegeleb väikevormide ja makettidega, mida on loonud grupinäitustele.

Näitus avatakse 13. septembril kell 18:00

Näitus jääb avatuks 14. oktoobrini 2023.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituse avamist toetab jookidega Andersoni Pruulikoda.
Graafiline kujundus: Liina Konsap
Tekstid: Grete Tiigiste

///

Mirjam Kalamees TARTU CHANGES FORM. HOMMAGE TO ARNOLD MATTEUS

What will happen if you take known buildings apart and compose these pieces back together differently? Will this new form offer recognition or total alienation? Will the houses start to bear unbeknownst meanings or even possibilities? At the center of the exhibition is the long-lived Tartu city architect Arnold Matteus (1897- 1986) and ten of his buildings, which are represented as models yet the forms of each building are reversed. This way the exhibition is about Matteus and also about the buildings that he designed, on the other hand, the model is in the spotlight as an independent work, showing the relations of the different forms of space.

Mirjam Kalamees (1997) graduated from TÜ Viljandi Culture Academy in the performing arts visual technology. She has supplemented herself in Prague's Academy of Performing Arts DAMU and Tartu Art School as an artist-designer. She creates small forms and models and has presented them in group exhibitions.

The exhibition is funded by The Cultural Endowment Of Estonia.
At the exhibition opening drinks provided by Andersoni Pruulikoda.
Graphics: Liina Konsap
Text: Grete Tiigiste

The exhibition will be available for viewing till October 14, 2023.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 13. 09. 23 - 14. 10. 23

Kell: 12:00 - 18:00

Koht: HAKI galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Sündmus Facebookis