NÄITUS // Marge Nelk / Illustratsioonid täiskasvanutele

Marge Nelk

"Illustratsioonid täiskasvanutele"
16.09 - 14.10.2023

R galerii
Marge Nelk on tunnustatud illustraator. Tema mitmekihilised digitaalsed kompositsioonid lummavad nii lapsi kui täiskasvanuid. Stuudiopoes Karud ja Pojad asuvas R galeriis on valik illustratsioone, mis on valminud täiskasvanute raamatutele.

Marge Nelk on olnud lapsest saadik suur raamatusõber: "Minu jaoks on lisaks tekstidele olnud pildid raamatutes alati väga olulisel kohal. Kuigi ma ei ole enam laps, meeldivad raamatuillustratsioonid mulle endiselt ja eriti „suurte” raamatutes. Pildid täiskasvanute raamatutes võivad tunduda liigse luksusena, ometi annavad need raamatule väga palju juurde ja võimaldavad muidu üsna üksikute huntidega kulgevatel loomeinimestel, kirjanikel ja kunstnikel, koostööd teha. Mul on olnud rõõm olla osaline mitmete raamatute materialiseerumise juures. Oma näitusega tahaksingi seda teemat propageerida ja julgustada täiskasvanud lugejatele rohkem välja andma piltidega raamatuid.“

Näitusel olevad illustratsioonid on pärit järgnevatest raamatutest:
Mario Pulver „Jäävuse seadus“
Piret Jaaks „Sireenid“
Kristiina Ehin „Janu on kõikidel kaks“
Mehis Heinsaar „Unistuste tappev kasvamine“, „Võlurite juures“ ja „Kadunud hõim“

Marge Nelk on lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna ja Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia erialal. Praegu töötab ta vabakutselise kunstniku ja illustraatorina ning elab Tartus, Supilinnas.
Näitust R galeriis saab vaadata stuudiopood Karud ja Pojad lahtioleku aegadel K - R 12-18 ja L 12-16

Teised üritused

Info

Kuupäev: 16. 09. 23 - 14. 10. 23

Kell: 12:00 - 16:00

Koht: R galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook