NÄITUS // "Kogu päeva hommikusöök" Heta Jäälinoja ja Äggie Pak Yee Lee

"Kogu päeva hommikusöök" on kahe animakunstniku Heta Jäälinoja ja Äggie Pak Yee Lee ühisnäitus. See on kahe kuu TYPA residentuuris viibimise tulemus.
Näituse teema on inspireeritud Rõdugalerii keskkonnast: allkorrusel oleva restorani helidest ja lõhnadest.
Kõik ei pruugi olla ootuspärane, kui hommikusöök on valmistatud tindist ja paberist. Kartul hüppab, salaami on kahtlaselt roosa, ettekandja kukub ümber ja lauda on leidnud tee ka paar ahvi. Graafika trükkimisel ja toiduvalmistamisel on aga mõningaid sarnasusi. Mõnikord ka vaatamata rangele retsepti jälgimisele pole tulemus hea ning sa isegi ei tea, miks. Mõned neist ebaõnnestumistest on uhkusega väljas ka näitusel. Lõppude lõpuks on see lihtsalt tint või maha läinud tomatikaste.
Nendel asjaoludel kutsume teid meiega koos restorani.

Heta Jäälinoja (s.1989, Soome) on animatsiooni õppinud Turu Kunstiakadeemias ja Eesti Kunstiakadeemias. Tema animeeritud lühifilmid on võitnud mitmeid auhindu festivalidel üle maailma, sealhulgas France TV auhinna ja Annecys 2023 publikuauhinna filmiga "Nun or Never!". Alates 2016. aastast on ta õpetanud animatsioonitudengeid Soomes, Eestis ja Rootsis. Hetale meeldivad romantilised komöödiad ja soolane lagritsajäätis.
Äggie Pak Yee Lee (s. 1989, Briti Hongkong) on ​​animatsioonikunstnik. Ta õppis Hongkongis ja on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia. Peamiselt töötab ta joonistuste, trükiste ja liikuvate piltidega. Tema filme on valitud ja auhinnatud festivalidel üle maailma. Tema teosed ammutavad inspiratsiooni elus leiduvate objektide potentsiaali vaatlemisest ning audiovisuaalsete suhete voolu vahel veeremisest - väikese rumaluse ja melanhoolia varjundiga. Praegu õpib ta süüa tegema ja oma ahvijalgadega mänguväljakut rajama.


 Näitus on avatud 28.05.2024 - 07.07.2024, K-P 12.00-18.00.
 Sissepääs uksest nr. 7 Aparaaditehase hoovist. Galerii asub restorani Aparaat kohal.
 Rõdugalerii külastamine on kõigile tasuta.


Näitust toetavad Freelance Graafikot ry ja Hong Kong Arts Development Council.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 05. 06. 24 - 07. 07. 24

Kell: 12:00 - 18:00

Koht: Aparaaditehase Rõdugalerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook