Connecting the Dots / Ühenda punktid

Jaapani kunstnik Ryo Kiyohara on veetnud kolm kuud Tartus külaliskunstnikuna ja mõtisklenud selle üle, mis see on, mis loob Tartu linna, mis annab talle kuju ja mõtte.

“Tartus on mitmeid ajaloolisi hooneid, kuid igapäevaelus ei pane ma neid tihti tähelegi. Samas kujundavad nad minu linnatunnetust alateadlikult. Tartu on tegelikult ju ehitatud linnaruumi salvestatud mälestustest.”

Uurimaks ajaloolist arhitektuuri, selle mõju linnale ja selle elanikele täna, valis kunstnik oma fookuspunktiks mõned linnavaated, osad kaasaegsed ja osad ajaloolised. Mis teeb aga nende käsitluse ainukordseks, on kunstniku isiklik tehnika kujutada kõiki pilte punktiseeriana – enam-vähem nagu pikslid arvutimonitoril. Sellisel viisil tõlgib kunstnik pildi tähenduse süsteemselt seda kujutavaks materjaliks. Ryo tööprotsess jäljendab selliselt arhitektuuriobjekti tähenduse kõikumist materiaalse pärandi ja selle jäetud linnalise mõju vahel.

Tartus loodud tööd jätkavad Ryo traditsiooni digiteerida minevikupärandit üksikuteks värvipiksliteks. Sellisel viisil püüab kunstnik ületada omaenda subjektiivse taju piiranguid ja anda teda ümbritsevat maailma edasi objektiivsel, neutraalsel viisil. Kuna suurem osa tema töid keskendub ajaloolistele ja traumaatilistele sündmustele, siis saab sama paralleeli tuua ka loodud piltide tähenduse kohta. Kas on objektiivset, emotsioonitut viisi anda edasi tuumaplahvatust Ryo sünnilinna Hiroshima kohal? Kuigi Tartu ei paku samavõrd kataklüsmilisi minevikusündmusi, balansseerivad Ryo maalid peenel piiril subjektiivse ja objektiivse, analoogse ja digitaalse, mineviku ja oleviku vahel.

Näitus on avatud 30 juunist 9 juulini Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi Rõdugaleriis.

Kunstnik ootab kõiki näituse avamisele 30 juunil kell 17:00

Näitus ja avamine Facebookis

Teised üritused

Info

Kuupäev: 30. 06. 17 - 09. 07. 17

Kell: 17:00 - 18:00

Koht: Trükimuuseumi rõdugalerii

Pilet: Tasuta

Kontakt: