Näitus // Abstraktne aed | Abstract Garden

Tanja Muravskaja
Abstraktne aed | Abstract Garden
12.11.2021.—22.01.2022


12. novembril avab Kogo galerii selle aasta viimase näituse – foto-, video- ja installatsioonikunstniku Tanja Muravskaja isikunäituse „Abstraktne aed“. Näitus jääb avatuks kuni 22. jaanuarini 2022.


Kogo galeriis avatava näitusega arendab Tanja Muravskaja edasi oma loomingu tugevat installatiivset aspekti. Oma varasemale loomingule iseloomuliku poliitilise või sotsiaalse kõneluse on ta asendanud üldinimlike ja humanitaarsete küsimustega.
Tanja Muravskaja on aia sümbolitest tulvil metafooriga töötanud ka varasemalt – näitusel „Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis“ (Kumu kunstimuuseum, 2019).
Kogo galeriis avataval näitusel kehastab aia kujundit aga kunstniku loodud abstraktne keskkond, ilma viiteta konkreetsele kohale.
See installatsioon abstraktsete loodusfotode ja videoprojektsiooniga, valguse- ja värvilaikudega on mõistukõne aiast kui pelgupaigast. Autor otsib pelgupaika sõnasõnalisuse eest ja samas võimalust keskenduda fotograafiale kui sellisele. Nii on see näitus ka fotograafiat väärtustav kõne: autori jaoks on fotokunst pelgupaik, kus on võimalik kunsti ja reaalsuse vahetu kogemine; see on väekoht ideede ammutamiseks. Ning seda erilist paika soovib ta jagada ka vaatajaga.
„Abstraktne aed“ avatakse publikule reedel, 12. novembril kell 13. Näitus jääb avatuks kuni 22. jaanuarini 2022. Kogo galerii asub Tartus Aparaaditehases Kastani 42 ning on avatud K–R kell 13–19 ja L kell 13–18. Näitus on osa Kogo galerii selle aasta näituse- ja publikuprogrammist „Ökoloogia–ökonoomia“.


Näituse ja trükise graafiline disainer on Aleksandra Samulenkova.
Näituseteksti autor on Elnara Taidre.  
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.
Näitusest põhjalikumalt:
https://www.kogogallery.ee/ee/naitused/abstraktne-aed/

Teised üritused

Info

Kuupäev: 12. 11. 21 - 22. 01. 22

Kell: 12:00 - 18:00

Koht: Kogo gallery

Pilet: tasuta

Kontakt:

Wed–Fri 1–7 pm, Sat 1–6 pm
Suletud näituste vahetamise ajal