Metro Luminal feat Rainer Jancis 50. Walpurgi öö eri Tartus

METRO LUMINAL võtab taas oma tee Tartu suunas, et tähistada koos teiega Volbriööd ja maestro Rainer Jancise 50. juubelit.

30.aprillil 2019 kell 21 toimub ARMASTUSE SAALIS (Kastani 42) Rainer Jancise juubelikontsert. Kontserdil esineb ansambel Metro Luminal, mille helilooja ja asutajaliige on Rainer Jancis olnud aastast 1988. Metro Luminal tähistas eelmisel aastal oma 30ndat tegutsemisaastat ja nüüd on tähtis ringtähis jõudnud selle loojateni.

Rainer Jancis on eesti helilooja, kitarrist ja produtsent, kelle viljaka tegevuse tulemusena on sündinud muusikat filmidele ("Keti lõpp" 2017, "Mina olin siin" 2008, "Buratiino" 2009, "Armulaud" 2007 jpt.), ballettidele ("Ninasarvik" 2017, "Tantsumaraton" 2006), telesaadetele ("Kolmeraudne", "Koosolek", "Ruudumäng"). Samuti Jaan Toomiku, Ene-Liis Semperi, Raoul Kurviza, Mark Raidpere videoteostele ja performancitele 90-ndatest kuni tänaseni. Rainerilt on ilmunud enam kui 10 CD-d, 4 vinüüli, 5 kassetti, eesti rockmuusika klassikaks muutunud Metro Luminali albumid "Ainult rottidele", "Coca-Cola", "Sinus". Produtseerinud on ta Eesti parimate rockartistide loomingut nagu Zahir "Green means Go", Kriminaalse Elevandi kõik plaadid, Sõpruse Puiesteed, Vennaskonda ja Unenäopüüdjaid.

Peale heliloomingu on Jancis kirjutanud ka kultusliku raamatu "Valgus tunneli lõpus. Unenägu Metro Luminalist", Metro Luminali laulutekste, sealjuures kogu viiimase plaadi "9-5" lüürika ja klassikalised hitid, nagu "Ta õrnas käes", "Laupäeva öö", "Sügishetk". Sealjuures on Rainer Jancis tuntud ka avangardse vabaimprovisatsiooni ühe võtmekujuna Eestis, olles Priit Pääsukese filmi "Impromtu" (2015) keskkuju, mis pälvis Postimehe hinnangul Eesti kõigi aegade parima muusikafilmi tiitli. Lisaks oli Jancis filmi helirežissöör.

Rainer Jancis on esitanud improvisatsioonilist muusikat koos absoluutsete maailma tippudega New Yorgis, Berliinis, Pariisis, nagu Kevin Shea, Tim Dahl, Elliot Sharp, Andrea Belfi, Le Quan Ninh, Jimmy Tenor, John Schrödel, Daniel Schröteler, Antonis Anissegos. 90ndatel korraldas Jancis koos Aivar Tõnsoga elektroonilise muusika ja kitarri sümbioosüritusi "Windows", millest ühel mängis 8 tundi väldanud kitarrisoolo, mida võib pidada Eesti kõigi aegade pikimaks. "Windows" üritustel osalesid mitmed praegused muusika prominendid nagu Jaan Pehk, Bonne (Pedigree) jpt. Hetkel on Rainer "Herzog" Jancise põhiprojektiks taas ansambel Metro Luminal, millega astutakse üles TV3 saates "Muusika Karikas" ning millega plaanitakse ka veel sel aastal uue helikandjani jõuda.

ALBUMID
2018 - “Üheksast Viieni”, Metro Luminal/Vaiguviiul
2016 - “Hibernatus”, Rainer Jancis /VersusTrade
2015 - “Greedy Shopping Disaster”, Rainer jancis /VersusTrade
2015 - “Szczyz”, MC Andrea belfi&Rainer jancis /Trash Can Dance
2012 - “Looper”, MC /Trash Can Dance
2011 - “100% Totally Free Ringtones”, The Spinning Wheels Drive Band/VersusTrade
2009 - “All”, sooloalbum/VersusTrade
2008 - “Sassis”, Metro Luminal/VersusTrade
2004/2008 - “Gelibte S-bahn im Berlin”, Lihtsalt Trio/Hyperrecords (2004), Mode records (2008)
2004 - “Reboot”, Metro Luminal/Hyperrecords
1998 - “Sinus”, Metro Luminal/KosmosControl Records
1995 - “II”, Modern Ethnic/ST.Records
1995 - “I”, Modern Ethnic/ST.Records
1994 - “Ainult rottidele”, Metro Luminal/Kaljukotkas records
1991 - “Coca Cola”, Metro Luminal/Kaljukotkas records

METRO LUMINAL
Robin juhkental - laul
Rainer Jancis - kitarr
Kalle Nettan - bass
Marko Atso - trummid

Esitamisele tulevad nii juba tuntud, eesti rokk-klassikasse kuuluvad palad kui ka päris uued lood uuelt albumilt.

PILETID
Eelmüük Ticketer.ee keskkonnas 12€
Kohapeal 15€

Lisainfo: metromuusika@gmail.com
https://soundcloud.com/rainerjancis

#Metroluminal #Armastusesaal #rockett #Aparaaditehas

Teised üritused

Info

Kuupäev: 30. 04. 19

Kell: 21:00 - 01:00

Koht: Armastuse saal

Pilet: 12 € – 15 €

Kontakt:

rockett@rockett.ee
Kontsert Facebookis