Martin Rästa fotonäitus "Retitled"

"Retitled" 07.12.2018–07.01.2019 Ag47 galeriis

Avamine toimub reedel, 07.12. kell 19:00

Martin Rästa fotonäitus "Retitled" on valik aastatel 2011–2018 35 mm filmile pildistatud fotodest, mis otsivad kontakti muusikaga, laenates pealkirjad erinevate esitajate lugudelt. See on sissevaade autori tõlgendusprotsessi, mis kasutab juhufotograafia esteetikat, et avardada helis loodud narratiivi subjektiivse visuaalse kommentaariga. Fotode ning muusika dialoogis väljendub autori tahtlikult naiivne missioon leida nende kokkupuutepunktist tee puhta tunnetuseni, mis asub väljaspool audiovisuaalset kogemust.

Muusika kuulamiseks saadab näitust veebirakendus. Kuulamiseks on vajalik internetiühendusega nutitelefon, galeriist on võimalik laenata kõrvaklappe.

Martin Rästa (1980) on graafiline disainer, interdistsiplinaarne kunstnik ning muusik, kes on pühendanud valdava osa oma loomingust visuaali ja heli sünteesimisele ning integreerimisele erinevates eksperimentaalsetes vormides ja meediumites. Olulisel kohal tema loomingus on kognitiivsed protsessid ning empiiriline maailmatunnetus, mida saadab huvi olemuslike küsimuste vastu. Martin on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia magistratuuri ning osalenud näitustel nii Eestis kui Euroopas. Graafilise disainerina on ta pälvinud tunnustust raamatukujunduste ning kultruuriplakatite kujunduste eest.

Tänud: Käty Tarkpea, Elle Rästa, Arko Kesküla, Martin Verrev, Kristina Juusu, Karin Bachmann, Kaose Kogudus.

Üritus Facebookis

Teised üritused

Info

Kuupäev: 07. 12. 18 - 21. 12. 18

Kell: 19:00 - 19:00

Koht: Ag47

Pilet: Tasuta

Kontakt:

info@ag47.ee