Kirjandus // Martin Alguse luulekogu "Paranemine" Tartu esitlus

Kirjastus Puänt ja raamatupood Biblioteek kutsuvad teid Martin Alguse debüütluulekogu "Paranemine" esitlusele. Autoriga vestleb toimetaja Maarja Pärtna.

Luulekogust:
„Paranemine” on elujaatav ja küsimusi täis teekond kaotusvalust leppimiseni, mille sügavalt isiklike teemade ümber pöörlevad eri ajastutega seotud tundmused ja kujundid. Esimeses osas „Iseenesest” siseneb autor mälupiltidesse läbi kehaga seotud märksõnade, jälgides samal ajal, kuidas maailm muudab aja jooksul ümberringi kuju nagu arutult rulluv kuldnokaparv. Kõik toimub justkui iseenesest ja nii või teisiti ka iseeneses.

Teine osa „Paranemine” räägib ema ootamatust surmast ja sellele järgnenud ajast. Autor jälgib endas toimuvat pikema perioodi vältel, mil kaotusvalu võtab erinevaid vorme. Kuidas leppida paratamatuga, kui inimteadvus ise asub väljaspool paratamatut, selle kohal ja ümber? Lein langeb kokku ühe ajastu lõpuga ja hüvastijätt saab avarama tähenduse. Puhastav vaatlus lõpeb millegi uue tärkamisega.

Martin Algus on kirjanik, stsenarist, dramaturg ja tõlkija. Tema ilukirjanduslik debüüt "Midagi tõelist" pälvis Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia.
Maarja Pärtna on luuletaja, toimetaja ja tõlkija. Tema viimane luulekogu "Vivaarium" pälvis Gustav Suitsu luulepreemia.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 11. 03. 22

Kell: 17:30 - 19:00

Koht: Biblioteek

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook