Näitus // Maris Siimer / HORTUS. Aed ja Ruum

„HORTUS. Aed ja Ruum“ on Maris Siimeri esimene maalinäitus ja ühtlasi ka esimene isikunäitus.
HORTUS elik aed.

Hortus tähendab ladina keeles aeda. See on ruum, milles on olemas kõik, mida parasjagu inimesena vajame. Aed ja Ruum meie endi sees. Vaadata seda aeda kaugemalt, jõuda pisidetailidest üldistamiseni, maalida suurelt ja hoogsalt, kontrollimata, kartmata eksida. Jõuda   suurema pildini. Abstraktsuseni. Jõuda hingeruumini, kus peegelduvad väravad, mis juhatavad sind edasi. Need on salaväravad. Jõuda arusaamiseni, et sinus endas ongi see aed, kus idaneb kõik, kus kasvab kõik, kus noppida saab kõiki vilju, mida tegelikult soovid. Idee juures maalida hoogsate pintslitõmmetega, on siiski olemas ka kõik maalilised peensused, erinevad värvidekihid, mis ühelt poolt tähistavad justkui kunstniku ebakindlust, teisisõnu noorust ja eksperimenteerimist, teisalt sümboliseerivad kulgemist, muutumist, küpsemist, pühendumist. Kihistused nagu inimese eluski - hinges ja ühiskonnas.
Jah... vaadata distantsilt ja siis tõdeda, kui palju ilu, sügavust, lõputut ses aias on. Kogeda enamat kui käega katsutavat ja silmaga nähtavat.
Hingeaed.

Maris Siimer on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi kunstiõpetuse erialal. Ta on läbinud erinevaid kursusi EKA Avatud Akadeemias keraamika, graafika ja illustratsiooni alal ning osalenud maalikunsti täiendkoolitusel KUMU kunstikoolis.
Ta on osalenud ühisnäitustel Eestis, Lätis, Venemaal ja Komi Vabariigis.
Viimased aastad on Maris Siimer töötanud vabakutselise kunstnik-illustraatorina, peamiselt teinud illustratsioone erakogudesse ning lasteajakirjadele „Täheke“ ja „Hea laps“. Käesoleva aasta alguses ilmus esimene tema illustreeritud lasteraamat „Milla“, mille on kirjutanud Johanna-Iisebel Järvelill.

Näitus on avatud 8.06 - 6.08.2022

NB! Maalide müügist saadud tulu läheb Ukraina Kultuurikeskusele

R galerii
stuudiopood Karud ja Pojad
K-L 12-18
Tartu Aparaaditehas

Rohkem infot kunstniku kohta: www.marissiimer.com

Teised üritused

Info

Kuupäev: 08. 06. 22 - 06. 08. 22

Kell: 12:00 - 18:00

Koht: R galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook