Malle Leisi loominguõhtu

Loominguõhtuga avame teise korruse sündmuste ruumis Malle Leisi akvarellide näituse "Floora müsteeriumid", mida saab külastada kuni aasta lõpuni.

Malle Leisi loominguõhtul kohtub galerist Raul Oreškin kunstniku ja filmitegija Sandra Jõgevaga, et vestelda Eesti kunstiklassika säravaima legendi loomingust. Paljude mällu on sööbinud Leis puhta värvikülluse ja selgete popilike kujunditega, mis väljenduvad nii tema maalikunstis kui graafikas. Õrnas tuules õõtsuvad kõrrelised, kirkates toonides puuviljad ja õiteilus natüürmordid on sümbolid, mis on saanud Malle Leisi kunsti esindavateks elementideks.

Lisaks õlimaalile ja kunstnikule eriomase siiditrükitehnikale töötas Leis ühe vähese omaaegsena ka akvarellidega. Seda eriti hilisemas loomingus, kus on juba märgata ka rangetest struktuuridest ja konkreetsetsest joontest vabanemist. Varasemast loomingust tuttavad natüürmordid lopsakate õite ja puuviljadega on saanud akvarellmaalidel pehmema ilme ja muutunud märgatavalt ekspressiivsemaks. Leisi võib pidada ka eesti akvarellmaali üheks uuendajaks ja julgeks eksperimenteerijaks.

Leisi loomingu kesksemaks märksõnaks on katkematu huvi taimemotiivde ja looduse vastu. Leisi kujutatud floora võib paista esmapilgul lihtne ja dekoratiivne, kuid looduse rikkaliku ilu kujutamise all võib tajuda ka filosoofiliselt sügavaid mõtisklusi, kus kevadel tärganud liblest saab sügisel vili ja sünnist saab surm. Nendest akvarellidest võib otsida elu ringkäigu ja seda saatvate müsteeriumide kujutamist.

NB! Lisaks toimub sama osapoolte vahel samal õhtul veel teinegi vestlus, peale dokumentaalfilmi "Mare Tralla saladus" linastumist Tartu Elektriteatris.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 09. 11. 22

Kell: 18:00 - 21:00

Koht: tARTu pood

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook