“Kadunud pilvede arhiiv” näituse inglisekeelne tuur koos kunstnikuga

Laupäeval 5. veebruaril kell 14 toimub Kogo galeriis ja Ag47 galeriis Andrés Galeano ingliskeelne tuur tema vastavatud näitusel „Kadunud pilvede arhiiv“.

Palun registreeri osalus Fientas -> https://fienta.com/.../andres-galeano-tuur-naitusel-kogo...
Osalemine on annetuspõhine.

Andrés Galeano läbi kahe kõrvutiasetseva galerii kulgev näituseprojekt „Kadunud pilvede arhiiv“ põimib omavahel perekonna- ja portreefoto ning omaaegse meteoroloogilise taevafotograafia. Meteoroloogia ja fotograafia ajaloo kunstilisest uurimisest hargnevad huvitavad seosed tänapäevaga. Näitus kutsub mõtlema taevast kui sellisest eri nurkade alt – meteoroloogia füüsiline taevas, fotograafia metafüüsiline taevas ja tänapäeva digitaalne taevas.

Kogo galeriis külastajatele avanev osa näitusest jutustab omaaegse Kataloonia meteoroloogiateenistuse (SMC) arhiividele tuginedes loo meteoroloogia ja fotograafia põimunud ajaloost. Ag47 galeriis aga avaneb külastajatele iseteeninduse põhimõttel töötav fotostuudio, kus saab teha selfisid valitud pilvetaustal. Siin on Andrés Galeano tänapäeva võtmes taaslavastanud 19. sajandi keskpaiga fotostuudio, kus sai lasta end jäädvustada carte de visite formaadis fotodel sageli pilvi kujutava maalingu taustal.

Andrés Galeano (snd 1980, Mataró, Hispaania) on Berliinis ja Barcelonas elav kunstnik. Tal on Barcelona ülikooli filosoofiakraad, Stuttgarti Freie Fotoschule fotograafiadiplom ning Berliini Kunsthochschule Weißensee ülikooli skulptuuri ja vabade kunstide kraad. Ta tegeleb fotograafia, video, installatsiooni ja tegevuskunstiga ning on korraldanud näitusi ja performance’eid Euroopas, Ladina-Ameerikas, USAs ja Kanadas.

Oma loomingus uurib Andrés Galeano fotograafiat kui transtsendentsuse metafoori. Postfotograafina keskendub ta teiste autorite fotode kohandamisele ja kontseptuaalsele ümberraamistamisele.

Andrés Galeano „Kadunud pilvede arhiiv“ on esimene näitus Kogo galerii 2022. aasta näituseprogrammis, mis kannab pealkirja „Minevik on olevik”.

Näitus jääb avatuks kuni 2. aprillini K-R 13-19, L 13-18.
Galeriisse oled oodatud haigustunnusteta, koos immuniseerimise tõendi ja maskiga.
Jälgi Kogo galeriid sotsiaalmeedias või liitu uudiskirjaga, et olla kursis tulevate sündmustega näituse publikuprogrammis.

Kogo galerii
Aparaaditehas
Kastani 42, 50410 Tartu
www.kogogallery.ee
www.facebook.com/kogogalerii
www.instagram.com/kogogallery

Teised üritused

Info

Kuupäev: 05. 02. 22

Kell: 14:00 - 15:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: Annetuspõhine

Kontakt:

Facebook