Loodusfestivali Aparaaditehase päev

Loodusfestivali ja Aparaaditehase koostöös toimub 14. juunil Tartu Taskupargis ja Aparaaditehases päev, mille käigus toimuvad loengud, õpitoad, uute tehnoloogiate tutvustused ja palju muud huvitavat. Intrigeerivateks teemadeks on linnaaiandus, mikroürdid, insenertehnoloogiline mõtlemine potipõllunduses ja muu põnev, mida Taskupargis võib leida! Eesmärgiks mõistagi inimese, linna ja looduse vahelise kolmnurga kõige parem tasakaal.

Ajavahemikus 12.00-17.00 tuuakse rahva ette järgmised teemad:

🌿 12.00 Näpud mullas, käsi kullas

Kuidas väärindada mulda looduse enda poolt antud vahenditega. Väga lihtsalt – tuleb appi võtta vihmaussid! Räägib Ert Morel.

🌿 12.30 Urban Thicket Tartu Taskupargis
Tehasehoovi näitel loomulikest taimekooslustest, mõistlikust haljastusest – see, mida oleme Aparaaditehase Taskupargis ise teinud. Koos loodustarkadega sildistame kõik hoovi taimed. Kõike seda Karin Bachmanni juhtimisel.

🌿 13.00 Selgrootud sõbrad
Külla tulevad MTÜ Zoosemu koolitaja Mattias Turovski ja tema selgrootud sõbrad. Zoosemu programmi raames avaneb uudistajatel võimalus tutvuda Aafrika hiidtigude, troopiliste prussakate ning raagritsikate ja koguni eksootiliste hiidtuhatjalgadega. Programmi raames õpime loomi lähemalt tundma, avastame, kust nad on pärit, mis neile maitseb ja mõtiskleme, miks on nad välja kujunenud just sellisteks loomadeks. Leiame vastused küsimustele nagu, miks on ahhaatteod nii palju suuremad, kui Eesti teod, miks on prussakatel inimeste seas nii halb maine, kuidas näevad välja elusad oksad ja mille poolest looduses elavad tuhajalad on tähtsad ja vajalikud. Kui loomakestel tuju hea, saab nendega ka isiklikul tasemel suhelda, seega palume kõigil osalejatel kindlasti enne üritust puhtaks pesta käed!

🌿 14.00 Mikroürt??!!
Nanotehnoloogia on tungimas ka toiduvalmistamise maailma. Mis? Miks? Kellele? Kuidas? Mikroürtidest räägib ja näitab Aparaaditehase tsehhis oma laua sahtlis mikroürte kasvatav Illimar Soosaar.

🌿 15.00 Linnaaiandusest ja linnapõllundusest
Kui palju inimesed üldse linnas oma toitu ise kasvatavad? See on tõusev trend, mille vastu kindlasti inimestel huvi oleks. Koos vaadatakse kasvuhoones ringi ja istutatakse ehk midagi juurde. Rea Sepping.

🌿 16.00 Pill tuleb pika ilu peale!
Linnakeskkonnast võib leida mitmeid materjale, millest kõva tahtmise, väikese osavuse ning sõbralike õpetussõnade tulemusena sünnib muusikainstrument. Näitab, seletab ja teeb Aparaaditehase programmijuht Risto Lehiste.


Teised üritused

Info

Kuupäev: 14. 06. 18

Kell: 12:00 - 16:00

Koht: Aparaaditehase taskupark

Pilet: Tasuta

Kontakt:

risto@aparaaditehas.ee