LOENG // "Mida kujutab endast ebausk?"

Kogo galerii näituse “Triquetra” publikuprogramm
7. juuli kell 18

 Amar Annuse loeng “Mida kujutab endast ebausk?”
Vaimu tajumine on mõtlemise moodul, mis aitab aru saada tähendustest, kavatsustest, emotsioonidest. Vaimu ja tähenduse tajumisega saab ka liiale minna, mida sageli tehaksegi kunstis, kirjanduses, muusikas ja usulises elus. Kuigi vaimu omistamine ja tähenduste liigne tajumine võib viia inimese psühholoogilisest tasakaalust välja ja halvemal juhul lõppeda psühhoosiga, on loomingulisel alal tegutsemine sellega vältimatult seotud. Kunstiliselt loomingulist isikut on seega võimalik kirjeldada kui köielkõndijat, kes teeb oma ohtlikku akrobaatikat tühjuse, kuristiku kohal ja loob sellega tähenduse. Loengus tutvustatakse vaimu tajumisel tehtavate liialduste erinevaid vorme.

Amar Annus (s. 1974) on Tartu Ülikooli Lähis-Ida usundiloo kaasprofessor, kes tegeleb loengute pidamise, tõlkimise, artiklite ja raamatute kirjutamisega. Viimasel ajal on ta uurinud ka loomingulisuse psühholoogiat ja muid kognitiivseid universaale, nt võrdleva usuteaduse valdkonnas. Meeldib kokku viia erinevaid teaduse valdkondi, mille juures peamiselt motiveerib soov ise asjadest paremini aru saada.

 Loeng kuulub Kogo galeriis üleval oleva grupinäituse “Triquetra” (26.5.–15.7.2023) publikuprogrammi. Üritus toimub eesti keeles ja on kõigile tasuta. Kohapeal saab lisaks loengule vaadata näitust, maitsta jahutavaid jooke ning uudistada meie uuenenud raamatupoodi.
Uurides, kuidas võiks terviklikkuse teemat käsitleda kunsti pakutavate vahenditega, on kuraator Šelda Puķīte kutsunud kokku kolm kunstnikku – Darja Popolitova, Sabīne Vernereja Elīna Vītola –, kellest igaüks on loonud omaenda maagilise kolmnurksõlme. Näituse pealkiri „Triquetra“ viitab iidsele keldi sümbolile, mis on eri ajastutel ja kultuurides tähistanud kolmsuse väge.

Näitus kuulub Kogo galerii aasta programmi „Kväärime ära”. Selle pealkirja alla mahub kõik, mis on voolav, erinev, tuvastamatu, kohatu, marginaalne ja ebamugav, programmi raames leiavad käsitlust sellised teemad nagu sõprus, loodus, maagia, sugu ja läbikukkumine.

Loe näituse kohta ja vaata töid: https://www.kogogallery.ee/ee/naitused/triquetra/
Üritust toetab Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 07. 07. 23

Kell: 18:00 - 19:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook