LOENG // Kuidas käib kulgemine?

Loeng / Kuidas käib kulgemine?
2.5 kell 18:30
Krista Dzudzilo näituse “kõik olnud võimalused” publikuprogramm


Loengus tutvustab Tartu Ashtanga Jooga Kooli õpetaja Evelyn Tuul kulgemise erinevaid dimensioone ja näitlikustab neid ashtanga vinyasa jooga kogemusega. Loeng avab seega ka ashtanga vinyasa jooga tagamaid, kuid samas saab igaüks oma isikliku praktikaga paralleele tuua, olgu see siis jooksmine, muusika, tantsimine, maalimine, malemäng või mägironimine. Need on tegevused, mis toovad selles osalenutele meeldivaid kogemusi.
Läbi kulgemise kogemuse saame me korrastada oma teadvust ja tunda sellest suurt naudingut. Loengus pöörame ümber arusaama, et kulgemine on midagi lihtsat. Tegelikkuses nõuab kulgemine sageli just suurt füüsilist või vaimset pingutust ning seda ei ole võimalik saavutada ilma oskusteta.

 Loeng on valminud Evelyni religiooniuuringute magistritöö ainetel „Ashtanga-vinyasa jooga praktika kogemuse uurimus traditsioonilisi õpetusi järgides“. Juhendajad Roland Karo, Phd ja Erki Lind, Phd.
Loeng toimub eesti keeles, osalemine on tasuta. Loenguks on arvestatud umbes 45 minutit, pärast seda on aega küsimusteks ja aruteludeks ning muidugi Krista Dzudzilo näituse vaatamiseks ja kogemiseks.


 Kogo galeriis on praegu avatud läti visuaalkunstnik Krista Dzudzilo isikunäitus „kõik olnud võimalused“, mis valmis koostöös Riias asuva kaasaegse kunsti keskusega Kim?. Näitusel olevad söejoonistused, video ja installatsioon püüavad näidata, kuidas muuta vaatlus teadlikuks kogemuseks. Loe lisa ja vaata fotosid: www.kogogallery.ee/ee/naitused/koik-olnud-voimalused/
Näitust toetavad Läti Kultuurkapital, Läti Vabariigi kultuuriministeerium, Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 02. 05. 24

Kell: 18:30 - 20:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook