Näitus // "Kunstiturg, elu ja surm"

10. juulil avaneb Kogo galeriis kolme eesti kunstniku Alexei Gordini, Kennet Lekko ja Marko Mäetamme näitus „Kunstiturg, elu ja surm", mis keskendub kunstiturule, selle sõgeduse, ilu, mõttetuse ja vajalikkuse vaatlusele ning analüüsile. Näitus avatakse esmalt täna, 1. juulil Berliinis projektiruumis roam Gallery Weekend Berlin raames.

Grupinäitus „Kunstiturg, elu ja surm" / „Survival kit for the art market" valmis kunstnike Alexei Gordinija Marko Mäetamme residentuuri ajal Berliinis projektiruumis roam, mida kureerib 2020. aastal loodud MTÜ Eesti-Saksa Kunstikoostöö. Näitusel osaleb ja Berliinis elav ja töötav eesti kunstnik Kennet Lekko, kes on ka üks näituse ideede autoritest. Näituse kuraator on Helene Bosecker.

Berliinis on näitus avatud vaid neli päeva, 1.–4. juulini, seejärel rändab näitus Kogo galeriisse, olles avatud 10. juulist 14. augustini.

Näitus on avatud K-R 13-19 ja L 13-18.

Kunstnikud tegelevad maali ja videokunsti hõlmaval näitusel „Kunstiturg, elu ja surm" küsimustega: kuidas tulla toime pideva rahulolematusega laskmata pettumusel võimust võtta?, kuidas navigeerida maastikul täis valgeid kuupe, mida ümbritseb must turg?, kuidas säilitada loominguline vabadus, kui turg ootab teistsugust esteetikat?, kas minna vooluga kaasa või ujuda sellele vastu, nõustuda või mässata?.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Hektor Disainhostel, Goethe Instituut, Senatsverwaltung für Kultur und Europa, Eesti Suursaatkond Berliinis.

Karin Kahre
kommunikatsioonijuht
+372 5099886

Teised üritused

Info

Kuupäev: 10. 07. 21 - 14. 08. 21

Kell: 13:00 - 19:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: tasuta

Kontakt:

+372 5099886