KONTSERT // UNTSAKAD 30 & MANDOTERROR TARTUS

UNTSAKAD 30
16. detsembril
Tartu Aparaaditehases

Armastuse Saalis toimub 16. detsembril suurejooneline UNTSAKATE 30. juubelikontsert! Soojaks kütavad MANDOTERROR ja Tapa tüdrukute r'n'r trio TRIANGEL! Haamri ja vasara võid kukutada juba 20:00, kui avame TARTU BARBARI BAARI!

Ajakava:
20:00 Uksed

 avame baari
21:00
 Triangel
22:00
 Mandoterror
23:00
 Untsakad I
00:00
 Untsakad II

UNTSAKAD moodustab praegusel ajal läbilõike keskmisest eestlasest. Noh, võta näiteks kontserdil olevad kuus suvalist inimest. Nende hulgas on kindlasti kolm muusikakooli direktorit, üks raamatupidaja, üks paadimeister ja üks audio-videovõlur. Täpselt sama suhe nagu ansamblis Untsakad. Kusjuures üks nendest on veel täiskarsklane aga see-eest on tema pill tehtud vanast viskivaadist…

Untsakad sündisid tsaariaegsel Eestimaal vaesunud kaluriperekonnas – isa oli advokaat, ema kaevur. Oma lapsepõlve veetsid Untsakad suures viletsuses – puudust tunti kõigest, isegi lauludest. Seepärast pidid nad karjapoisipõlves laulma regivärsilisi laulukesi ja ehani mängima küll lille, rohuga. Kuni vanataat käekõrval meid viis välja magama.

Mõni untsakas on tuntud ka oma sõjaka loomu poolest – kus vähegi võimalik, ajab untsakas rinna kummi ja hakkab laulma vanu sõjalaule teemal “kuda vainlane taht meilt priiust võtta aga polevat saand” ja “kuda vanakurat Tapa jaamas tukkuma jäänd”. Regilaulud, lorilaulud, modern-lööklaul ja sõjalaulud ongi Untsakate muusika kokkuvõttev nimetus. Kuidas mehed 10nda albumi õhkõrna lootuse eel kõlavad tule ja koge ise!

“Truudusetu Juulia” https://youtu.be/tpljFml0lo4
“Seitse meest pandi sadamas pokri” https://youtu.be/0LKPqR9w-P0
“Eesti riigi säädus” https://youtu.be/P8kYIko9wyk
“Mehed Metsas” https://youtu.be/ufzuhXZBayk
“Veri Mullas” J.M.K.E. tribute https://youtu.be/k_i5cXQkilg
“Postipoiss” & Ivo Linna https://youtu.be/9O_xGri6a8o
MANDOTERROR "Kodumaa Laantes" plaadituur lõpeb seal, kus algas - Tartus! Menukuse laineharjal purjetav folk-rock bänd annab kontserdi Apaaraditehases 16. detsembril!
Mandoliinid ja põhjamaine raskemeelsus tõid bändi esimesele albumile "Kuldne plaat 2022" staatuse. Kaasahaaravad lood ja videod köitsid fänne pisipõnnist raugani. Armastus Mandoterrori muusikale on levinud üle kogu Eestimaa ning tundub kõrvaltvaatajale täiesti sundimatu. Mitte miski ei saa vastu astuda, kui asjasse on segatud Eesti mehe veendumus, kirg ja oskuslik pillimäng!

"Kodumaa Laantes" https://youtu.be/X7H9jHsYRMM
"Kättemaks" (Curly Strings cover) https://youtu.be/lLTII9G1wMc
"Oleksime meie seal" https://youtu.be/gxTnZ8VjcUY
"Olla vaba" https://youtu.be/mNX-4ILp82Q
"Truudusetu Juulia" https://youtu.be/3KegWJA8tH8
TRIANGEL on rock'n'roll neidude trio Tapalt! Nende repertuaarist leiab lugusid maailma ja Eesti rockiklassikast folgini, sekka ilusaid ballade - kõik see loomulikult ainuomases Triangli võtmes

Kontserdi korraldab rockiklubi Barbar
Lisainfo @ www.rokiklubituur.ee

Teised üritused

Info

Kuupäev: 16. 12. 22

Kell: 20:00 - 01:00

Koht: Armastuse saal

Pilet: 20€/22€

Kontakt:

Facebook