Kohtumine kunstnikuga näitusel „Abstraktne aed”

Tanja Muravskaja tuur tema isikunäitusel „Abstraktne aed“. Sündmus toimub koostöös Eesti Fotokunstnike Ühendusega FOKU. Tuur toimub eesti keeles. Palun registreerige osalus Fientas -> https://fienta.com/et/kogo-abstraktne-aed-tanja-muravskaja, osalemine on annetuspõhine.
„Abstraktne aed“, installatsioon abstraktsete loodusfotode, peegelduste, valguse- ja värvilaikudega, on mõistukõne aiast kui pelgupaigast.

Tanja Muravskaja (s 1978 Pärnus, elab Tallinnas) on kunstnik, kes kasutab oma loomingus analüütilist lähenemisviisi ja psühholoogilist vaatlemist – olgu tema käsitluse objektiks üksikisiku, ühiskonna või paiga psühholoogia. Tema teosed tegelevad identiteedi ja mälu, samuti ühiskonna ja selle liikmete omavaheliste suhetega. Keskendudes fotograafiale, foto kui meediumi eripärale ja positsioonile kaasaegses kunstis, loob Muravskaja installatsioone, mis arenevad vaatajat endasse haaravateks tervikkeskkondadeks.

Muravskaja on õppinud Eesti Kunstiakadeemias (2002–2010) ja Westminsteri ülikoolis fotograafiat (2004–2005) ning eelnevalt Tallinna Ülikoolis ajakirjandust. Tema tööd kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudesse. 2018. aastal pälvis Muravskaja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi Köler Prize’i peapreemia, 2019. aastal omistati talle Valgetähe V klassi teenetemärk. 2020. aasta jaanuarist juunini viibis Muravskaja Brüsselis WIELS-i kaasaegse kunsti keskuse residentuuris.

Muravskaja viimaste projektide hulka kuuluvad „Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis“ (Kumu kunstimuuseum, 2019), „Kolm õde. Tanja Muravskaja“ („Three Sisters: Tanja Muravskaja“, Tensta Konsthall, 2019), osalemine biennaalil Art Encounters (Timișoara, 2019), „Kuskil vahepeal“ Göteborgi kaasaegse kunsti rahvusvahelisel biennaalil („Somewhere in Between. GIBCA“ (Borås Konstmuseum, 2019), „Viiruseaja autoportreed. Virtuaalnäitus“ („Viral Self-Portraits. Online exhibition“, Moderna galerija (MG+MSUM), 2020) ja „Alina Bliumis ja Tanja Muravskaja. Vastuvoolu jutustades“ (Tallinna Kunstihoone galerii, 2020).

Tanja Muravskaja installatiivne fotonäitus „Abstraktne aed“ on Kogo galeriis (Aparaaditehases, Kastani 42, Tartu) avatud kuni 22. jaanuarini K–R 13–19, L 13–18. Pühade perioodil kuupäevadel 20-22. ja 27.-30.12.2021 saab galeriid külastada eelneval kokkuleppel.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 11. 12. 21

Kell: 13:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: annetuspõhine

Kontakt:

Facebook