Kirjanduslik teisipäev laupäeval: Eike Eplik ja Mehis Heinsaar

Näituse “Biomass – kummitus nurgas” lõpp on seekord hoopis justkui algus või vähemalt püüame seda sarnase pidulikkusega võtta, kuna eriolukorrast tingituna ei saanud näitus tavapärast avapauku. Kutsume seega kohale kunstniku ja kirjaniku ning kui ilm lubab siis ootame ka publikut, et Aparaadi sisehoovis üheskoos, aga ka turvalisel distantsil näitusest, kunstist, loodusest ja kirjandusest juttu teha.

Eike Epliku teosed on ühtpidi ajatud, toimides samas imehästi ajastu peegeldusena ja koos Mehis Heinsaare tekstidega mõjuvad lausa unenäoliselt. Tegemist on hübriidvormiga – tekst ja visuaal sulanduvad ühte ja avavad uusi võimalusi, mis “juurjalgseina mööda hingemaastikke edasi kulgevad, otsides õidepuhkemiseks niiskemaid pinnaseid või põimudes ebaliaanidena ümber DNA põlispuude.”
Räägime loomingust ning näituse sünnist ja kulgemisest, aga ka ebatavalisest ja ähvardavast loodusest – kummitusest nurgas – mis samas pakub lootusrikka pääsetee kohati ahistavast tehislikust keskkonnast.

Vestlus toimub tavapäraselt Tartu Kirjanduse Majas, viimasel ajal aga peamiselt virtuaalruumis, toimuvate "Kirjanduslike teisipäevade" sarjas ning selle ülekannet näeb vitruaalselt ka Utoopia raamatupoe näoraamatu lehelt: www.facebook.com/utoopiaraamatupood/. Halva ilma korral kolime vestlusega väliruumist galeriisse ning ootame publikt sündmusega liituma peamiselt virtuaalselt.
Vestlus modereerib Mary-Ann Talvistu.

Täname toetajaid: Eesti kultuurkapital ja Tartu linn.
NB! 30.05 on näitus Eike Eplik. Biomass – kummitus nurgas / – Ghost in the Corner avatud viimast päeva. Kogo galerii on avatud K-R 13-19, L 13-18. Muul ajal kokkuleppel.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 30. 05. 20

Kell: 15:00 - 16:30

Koht: Kogo galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee
Üritus Facebookis