Kirjandus // Vestlusõhtu folkloristidega

Teisipäeval, 29. märtsil toimub Tartus Kogo galeriis vestlusõhtu, kus folklorist ja etnoastronoomia uurija Andres Kuperjanov ning folklorist ja Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhataja Mare Kõiva kõnelevad atmosfääri füüsikast, taeva käsitlusest folklooris ja kosmilistest katastroofidest ajendatuna Andrés Galeano näitusest „Kadunud pilvede arhiiv“, mis on avatud Tartus Aparaaditehases Kogo galeriis ja naabergaleriis Ag47.
Andrés Galeano isikunäitus „Kadunud pilvede arhiiv“, mis põimib omavahel portreefoto ja meteoroloogilise taevafotograafia, kutsub vaatajaid mõtlema taevast selle eri nurkade all – nii meteoroloogia füüsilisest taevast, fotograafia metafüüsilisest taevast ja tänapäeva digitaalsest maailmast. Andres Kuperjanov ja Mare Kõiva, kes on aastaid folkloristidena koos töötanud, mõtisklevad vestlusringis taevast ning folkloorist.

Andres Kuperjanov, kes on töötanud ka Tõravere Observatooriumis ning kaitsnud filosoofiamagistri kraadi teemal „Eesti taevas. Uskumused ja tõlgendused“, räägib kuulajatele atmosfääri füüsikast ja folkloorist. Vaatluse alla tulevad nii virmalised, pilved kui vikerkaared, natuke pimedast ajast ja natuke heledast ajast. Mare Kõiva, kelle teadustöö on keskendunud mütoloogiale ja sõnamaagiale ning tänapäeva usundile, räägib kosmilistest katastroofidest ehk sellest, mis juhtub siis, kui taevas kogemata maa peale kukub.

Vestlusring toimub 29. märtsil kell 18.00 Kogo galeriis, mis asub Tartus Aparaaditehases Kastani 42.

Vestlust kantakse üle ka raamatupoe Utoopia näoraamatu lehel. Sündmus on osa kirjanduslinn Tartu kirjanduslike teisipäevade sarjast.

Andrés Galeano isikunäitus „Kadunud pilvede arhiiv“ on Kogo galeriis ja naabergaleriis Ag47 avatud kuni 2. aprillini.

Kogo galerii on 2018. aastal asutatud kaasaegse kunsti galerii Tartus. Kogo keskendub eeskätt noorema põlvkonna kunstnike tutvustamisele Eestis ja rahvusvaheliselt. Galerii esindatavad kunstnikud on Alexei Gordin, Eike Eplik, Mari-Leen Kiipli, Kristi Kongi, Eva Mustonen ja Elīna Vītola. Kogo galerii nimetati Tartu 2021. aasta kultuuriorganisatsiooniks.

Eesti Kirjandusmuuseum on teadus- ja arendusasutus, mis täidab riigi keskse teadusliku mäluasutuse ülesandeid, hallates olulisi kultuuriloo, rahvaluule (folkloristika) arhiive ning Eesti rahvusteaviku ja vanaraamatu kogusid.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 29. 03. 22

Kell: 18:00 - 20:00

Koht: Kogo galerii

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook