KIRJANDUS // Kristina Õlleku raamatuesitlus ja teadlase tuur näitusel

Reedel, 28.4 kell 18.30 ootame Kogo galeriisse! Tutvustame Kristina Õlleku uut raamatut „Filter Feeders, Double Binds & Other Blooms“ ning toimub teadlase Martin Liira tuur näitusel „Hüpoksilise lima ja troopilise lubja vetes“.

/ RAAMATUESITLUS /
Mere- ja rannikuökoloogiast huvituva kustniku Kristina Õlleku uus trükis „Filter Feeders, Double Binds & Other Blooms“ (tõlkes „Filtertoidulised, kaksikseosed ja teised vohamised“) põhineb tema neli aastat kestnud uurimustööl ja isiklikel tähelepanekutel ning kutsub kaasa mõtlema antropotsentriliste mõjude üle mereökoloogiale. Trükis keskendub Põhjamerele ja selle filtreerijatele: sinimerekarpidele, austritele ja laienevale meduuside populatsioonile; samuti Läänemerele ja selle tsüanobakteritele, sinivetikate õitsengule ja surnud aladele.

 Raamatuesitlusel vestleb Kristinaga kunstnik Eike Eplik.

Väljaanne sisaldab kirjavahetust Kristina Õlleku ja kuraator Angeliki Tzortzakaki vahel, samuti Õlleku, Tzortzakaki ja raamatu disaineri Kert Viiarti koostöös valminud visuaalset esseed. Raamatusse kirjutas essee ka Amsterdami Ülikooli keskkonna humanitaaria professor Jeff Diamanti. Lisaks on väljaandes lai valik näitusevaateid Õlleku kolmest hiljutisest isikunäitusest Draakoni galeriis (Tallinn, 2020), A Tale of A Tub (Rotterdam, 2021) ja ISSP galeriis (Riia, 2022). Raamatu kirjastas Lugemik.

Kohapealt saab soodushinnaga raamatut koos allkirjaga soetada 15 € eest.
Raamatud jäävad Kogo galeriisse müüki.

/ TEADLASE TUUR /
Pärast esitlust liigume sujuvalt Martin Liiraga näituse mõtestamiseni. Eesti Geoloogiateenistuse meregeoloogia ja geofüüsika osakonna vanemgeoloog tutvustab Kristina Õlleku näitust „Hüpoksilise lima ja troopilise lubja vetes“ enda vaatepunktist. Analüüsime Õlleku kunstiteoseid, kuid kunstnikutuuri asemel kuulame nende seoseid Läänemere, meresetete ja reostuse kohta otse teadlase käest.

Loe rohkem: https://www.kogogallery.ee/.../hupoksilise-lima-ja.../
Osta kunsti ja teadust täis õhtuks pilet (3€) Fientast! Aitäh, et toetad kultuuri!

 https://fienta.com/.../kristina-olleki-raamatuesitlus...

Kristina Õllek (1989) on Tallinnas elav visuaalkunstnik. Ta töötab foto, video ja installatsiooniga, keskendudes representatsiooniprotsesside, geoloogilise ainese, mereökoloogia ja inimtekkeliste keskkondade uurimisele. Õllek kasutab oma praktikas peamiselt uurimistöö-põhist lähenemist, kuid seejuures põimib sellega enda fiktiivse ja spekulatiivse perspektiivi.

Eike Eplik (1982) on skulptor ja installatsioonikunstnik, kes kasutab jutustuste esitamiseks loodusest pärit motiive, galeriiruumi põrandast laeni, skulptuuritehnikaid klassikalisest kipsivalust paberi- ja puiduassamblaažide ning leidobjektideni.

Martin Liira (1983) töötab Eesti Geoloogiateenistuse meregeoloogia ja geofüüsika osakonnas vanemgeoloogina, tegeledes peamiselt Läänemere meresetete keskkonna probleemidega. Ta on õppejõud Tartu Ülikooli geoloogiaosakonnas, kus tema põhiülesanneteks on üliõpilaste lõputööde juhendamine ning bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilaste loengute pidamine.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 28. 04. 23

Kell: 18:30 - 20:00

Koht: Kogo Galerii

Pilet: 3€

Kontakt:

Facebook