Kirjandus // Juta Kivimäe romaani "Suur tuba" esitlus

Olete palutud Tartuga seotud romaani Tartu esitlusele. Kuna romaani üks tegevuspaik on Pargi tänav, siis ootab eriline maiuspala kõiki karlovlasi!

Juta Kivimäe „Suur tuba” võitis mullu Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel esikoha. Romaanis on kirjeldatud sõjakeerises ellu jäänud ja kodumaale tagasi pöördunud juudi perekonna väärtushinnanguid sõjajärgses Eestis.

Ühiskorteriks muutunud kunagise Tartu heakodanliku eluaseme atmosfääris peegeldub kogu tollane Eesti. Seal kohtuvad erinevad sotsiaalsed tüübid, sõjaeelsest ajastust nõukogude argireaalsusse jõudnud põlvkonnad ja erinevad rahvused.

Peategelane on segaperekonnast pärit juba kooliealiseks saanud tüdruk, kelle heitlikku lapsepõlve ilmub peale pereliikmete ajuti ka tollaseid tuntud isiksusi eesti kirjanduse- ja teatrimaailmast (Betti Alver nt).

Teoses on oluline sotsiaalne aeg, viiekümnendate lõpuaastad, mil Siberist tulid tagasi sinna aastate eest deporteeritud perekonnaliikmed ja metsadest julgesid koju tulla end aastaid varjanud mehed.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 31. 03. 22

Kell: 17:30 - 18:30

Koht: Biblioteek

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook