Kalligraafiatöötuba Julia Pastsukiga

Kutsume ilukirjahuvilisi 25. oktoobril TYPAsse kalligraafiatöötuppa. Kuuetunnise töötoa käigus tehakse harjutusi, et õppida tähtede ülesehitust ja kalligraafia põhimõtteid. Päeva lõpus saab iga osaleja luua kompositsiooni oma lemmiklausega. Töötoas kasutatav pintsel-pliiats jääb osalejatele koduseks ilukirja edasiõppimiseks.
Juhendaja: Julia Pastsuk
Aeg: 25. oktoober kell 11-17
Koht: TYPA keskus, Kastani 48f, Tartu
Hind: 25 €
Osalejate vanus: 14+
Registreerimiseks kirjuta typa@typa.ee. Koha töötoas tagab osalustasu üle kandmine hiljemalt 17. oktoobriks.


Julia Pastsuk lõpetas 2018. aastal Tartu Kunstikoolis dekoraator-stilisti eriala. Kalligraafiaga puutus ta esimest korda kokku õpingute ajal, kuid siis puudutati teemat vaid pinnapealselt ning süveneda ta sellesse ei jõudnud. Kui talle akvarellipintslid kingiti, tuli tal mõte proovida nendega mitte ainult maalida, vaid ka kirjutada. Kalligraafia võitis Julia südame ning nüüd tegeleb ta sellega igapäevaselt. Ega ilma harjutamiseta meistriks ei saagi. Ta leiab, et kalligraafias on esmalt oluline mõista, kuidas täht on üles ehitatud. Juliat inspireerib see, et iga sõna on uus väljakutse ja see sõna võib jälle mängida teisiti, kui võtta kätte mõni teine kirjutusvahend.

TYPA is running a calligraphy workshop on October 25th. During the six hour workshop, participants will practice creating letters and the principals of calligraphy. By the end of the day, all participants have created a composition with their favourite sentence. Everyone can take their brush-pencils, used in the workshop, home to keep practicing the art of calligraphy.
Tutor: Julia Pastsuk
Time: October 25th, 11 am - 5 pm
Place: TYPA centre, Kastani 48f, Tartu
Price: 25 €
Age limit: 14+
Write to typa@typa.ee to register. To book a spot in the workshop, the participation fee should be transfered by October 17th.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 25. 10. 20

Kell: 11:00 - 17:00

Koht: TYPA

Pilet: 25€

Kontakt:

Registreerimiseks kirjuta typa@typa.ee. Koha töötoas tagab osalustasu üle kandmine hiljemalt 17. oktoobriks.