Kaire Nurga loenguõhtu "Muutuv materiaalsus"

Kolmapäeval, 6. märtsil kell 18.00-19.30 toimub Kogo galeriis Kaire Nurga loenguõhtu "Muutuv materiaalsus". Loeng toimub eesti keeles.

Kaire Nurk vaatleb loengus kunstiteose materjalides 1950. aastate lõpus alanud radikaalset pööret, mille raames senised niinimetatud mittekunsti ehk kunstivälised materjalid muutusid täieõiguslikuks kunstimaterjaliks ning kunsti materiaalne baas avardus plahvatuslikult. See tõi endaga kaasa uued teemad ja kunstistrateegiad, muutis mõtlemist, kontseptualiseeris sõnumi. Kunstiväliste materjalide otsatu hulk eripalgelisi füüsikalisi omadusi, samuti nende kasutusajalood, nende sotsiaalsed, eksistentsiaalsed ja soospetsiifilised tähendused andsid sedavõrd kreatiivse impulsi kunstiväljale, muutsid kunsti väljendusvahendeid ja tehnoloogiaid. Muuhulgas sidusid uued materjalid kunsti ja teaduse ning võimalik, et sellega määratleti otsustavalt tulevikukunsti olemus. Ka kunstiteose traditsioonilised materjalid (õlivärv, marmor jt) said uue mõtestuse ja rakenduse. Loeng avab konkreetsete teoste näiteil selle radikaalse muutuse olemust ja erinevaid suundumusi. Seehulgas puudutab Nurk ka arenguid kaasajal, keskendudes uusmateriaalsuse filosoofiale ja kunstistrateegiatele, mis on näituse "Jutukas mateeria" (Kati Saarits ja Nora Mertes, kuraator Brigita Reinert) aluseks.

Kaire Nurk on filosoofia, (kunsti)ajaloo ja kunsti ruumis töötav kunstnik ja kunstiõpetaja.

Loeng kuulub näituse "Jutukas mateeria" publikuprogammi. Rohkem informatsiooni näituse kohta leiad: https://www.facebook.com/events/2176329525951578/ või Kogo galerii kodulehelt: https://www.kogogallery.ee/ee/naitused/jutukas-mateeria/

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital; Kogo galeriid toetab Tartu linn.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 06. 03. 19

Kell: 18:00 - 19:30

Koht: Kogo Gallery

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee
Loenguõhtu Facebookis