Jüri Arrak // Mustvalge ja värviline

Nii nagu õlimaal ja graafika, on ka joonistused ning akvarellid – küll harvemini ja väiksemas mahus - olnud Jüri Arraku väljenduvahendid kunstnikutee algusest saadik. Viimaste aastate suurim joonistuste väljapanek oli 2019.a. sügisel Tallinna Linnagaleriis ning graafika ja joonistused koos näitasid end viimati eelmisel suvel Kuressaare lossis. Aastat 2020 võibki pidada graafika-aastaks, sest Eesti Litograafiakeskuse kaasabil valmis ligi kümme litograafiat ning see tegevus jätkub ka sel aastal.

Käesolevas maalivalikus on Jüri Arraku äratuntavad figuurid paigutatud erinevatesse pingesituatsioonidesse ümbritsetuna muinasjutulisest meeleolust. Selle näituse akvarellid on oma värvikirevuses justkui võrreldavad hea moemaja lastekollektsiooniga – kvaliteedilt täiskasvanutele, välimuselt lastele.

Kuid vahel tekib kunstiteos juba olemasolevast materjalist – kusagilt on jäänud kasutamata raamid, riiulisse on kogunenud värvilist paberit, uue elu saavad vanad illustratsioonikavandid.
Ja loomulikult – värvipliiatsid! Kas pole see juba vana nipp, anda lapsele pliiatsid ja paber, peaasi, et laps ei nuta....ilmselt kehtib see ka suurtele inimestele! Aeg-ajalt, sagedamini 2015. aastast on kunstnik mõningaid oma mustvalgeid graafikatõmmiseid värvipliiatsite abil täiendanud. See suurendab – aga teinekord hoopis muudab nende emotsionaalset ja kunstilist tähendust. Nii ka sellel näitusel.

tARTu poe näituseprogrammi toetab Tartu linn.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 19. 05. 21 - 17. 07. 21

Kell: 12:00 - 21:00

Koht: tARTu pood

Pilet: Tasuta

Kontakt:

tartu@tartupood.ee
Facebook