Isiklik teemaõhtu. Reproduktiivsus – kas minu vaba valik?

Mis teha siis, kui keha vangistab ning ühiskond lisab sellele oma panuse? Kuidas muudab kultuur ja keskkond abordi traumeerivaks? Kas neist teemadest räägitakse liiga mustvalgelt ja lihtsustatult?

Vestlusõhtu keskendub teemadele, nagu naise keha; lapse kandmine; haigus, mis muudab lapse saamise keeruliseks; abort ning sellega seonduvad tabud; müüdid ja stigmad, mis pärsivad isiklikku taju; jpm. Neist teemadest oma isikliku kogemuse kaudu räägivad Ede Raadik ja Kaisa Ling.

Ede Raadik on kunstnik, kes on pikema perioodi vältel hoidnud silma peal oma keha muutustel, kasutades selleks üle 20 erineva viljakust jälgiva mobiilirakenduse. Ede kirjeldab ja analüüsib, kuidas tehnoloogia muudab keha- ja minataju nii isiklikus valdkonnas nagu seda on viljakus ja orgasm. Ka jagab Ede oma kogemust abordiga. Ede on ühtlasi Kogo galerii käimasoleva näituse „Punasel merel kruiisimas“ autor.

Kaisa Ling on tulenevalt pidevalt arenevast haigusest – hulgiskleroosist – jälginud kümme aastat oma kehas toimuvaid muutusi, mis on teinud ta oma keha suhtes ülimalt tundlikuks, valvsaks ja erakordselt pragmaatiliseks. Sellega seoses on süvenenud veendumus, et ta ei soovi kanda last. Kuid põhjused lapse mitte saamiseks on lisaks tervislikele ka poliitilised, keskkonna-alased, kunstilised jms. Kaisa on bluusilaulja ja TLÜ kultuuriteaduste doktorant.

„Isiklik teemaõhtu“ on vestlusõhtute sari, mille läbiv teema on isiklik, sarja modereerib Piret Põldver. Teemad keskenduvad valdkondadele, mis puudutavad isiklikku ja eraelusfääri ning vestlusõhtute eesmärk on lammutada müüte ja vaadata otsa tabudele. Iga ettekandeõhtu haakub parasjagu Kogo galeriis oleva näitusega. Teemad on interdistsiplinaarsed, põimides endasse kultuuri ja kunsti, keskkonnahariduse, sotsioloogia ja psühholoogia.

Teemaõhtu toimub eesti keeles.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 02. 05. 19

Kell: 19:00 - 20:00

Koht: Kogo Gallery

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee
Üritus Facebookis