Imeline tegelikkus – näitus ja piknik

Me kutsume sind kaasa seiklusele. Seiklusele, mis tõi Kanada illustratsioonikunstniku üle merede pisi-pisikesele maale nimega Eesti, kus oli kunagi sündinud tema vanaema. See kunstnik, kelle nimi muide on Ashley Lennox, oli juba väikse lapsena kuulnud lugusid sellest kummalisest maast. Ta nägi unes salapäraseid virmalisi ja püüdis joonistada oma unistuste Eestit. Miski ei valmistanud teda aga ette Hiiumaa rannal veedetud Jaaniõhtu lummuseks.

See on selline seiklus, mille käigus Ashley sai aru, et Eesti tegelikkus on suurem kui tema unistused. Ühe sõnaga — imeline. Kui need imelised tuuled pillutasid teda üle kogu Eesti ja Hiiumaa, õnnestus tal siiski hoia kinni paberist ja pliiatsist ja teha kaart oma rännakutest.

Ja selleks kutsubki Ashley südamlikult kõiki temaga koos reisima pühapäeval, kui ta tutvustab oma kuuajase residentuuri jooksul Eestis valminud illustratsioone ja visandeid Trükimuuseumi Rõdugaleriis. Näitusele järgneb piknik, kus Ashley pakub reisikaaslastele võileibu ning Hr. Johannes Gutenberg toob Trükimuuseumi keldritest välja kergeid jooke.

Kohtume tuleval pühapäeval 2. juulil kell 16:00 Trükimuuseumi Rõdugaleriis ja Aparaaditehase taskupargis. Piknikul osalemiseks palun registreerige gutenberg@trykimuuseum.ee ja varuge 3 eurot toidufondi.

Ashley imeline seiklus sai võimaluseks tänu Friends Who Like Tartu Artist in Residence programmile, mida koordineerib Trükimuuseum ja rahastab osaliselt Tartu linn.

Näitus ja piknik Facebookis

Teised üritused

Info

Kuupäev: 02. 07. 17

Kell: 16:00 - 19:00

Koht: Trükimuusumi rõdugalerii ja Aparaaditehase Taskupark

Pilet: Näitus tasuta, piknik 3 €

Kontakt:

lemmit@trykimuuseum.ee