Hinnatud ja hüljatud raamatud III: Unustamise vajadus

Avamine toimub 7. novembril kell 18:00 Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis aadressil Kastani 48f, Tartu.

---

Kui palju peab mäletama ja kas tohib unustada?

„Unustamise vajadus“ on raamatu kui formaadi tähendusi uurivate ja küsimusi püstitavate näituste seeria „Hinnatud ja hüljatud raamatud” kolmas näitus.

Näituse valmimiseks andis tõuke hüljatud raamatute hulk meie ümber. Ladestumas on kiht raamatuid, mida pole enam kellelegi vaja, kuid millest loobuda ka ei suudeta. Selliste raamatute olemasolu paneb endalt küsima, kas kõike on vaja alles hoida ja mäletada? Kas unustamine on vajalik? Kumb on valusam, kas mäletamine või unustamine? Kas raamatute hävitamine on barbaarne mälu kustutamine või hädavajadus? Kui taaskasutada või hävitada, siis millisel ettekäändel?
Unustamise vajadus tähendab samal ajal mäletamist ja meeleshoidmise vajadust, alleshoidmist ja säilitamise vajadust.

Näitusel saab näha töid, mis räägivad sunnitud unustamisest, sõna väest ja unustamise võimalustest. Samuti leiab vihjeid trüki- ja paberikunstile. Installatsioonide ja skulptuuride põhimaterjaliks on paber ja raamatud, mis on muuseumi toodud erisikute ja asutuste poolt.

Tööde autorid on Anne Rudanovski ja Evelyn Reemann.

→Koolidele pakume näitusekülastust kunstnikuga koos praktilise töötoaga. Räägime raamatutest, ajast ja väärtustest, mäletamisest ja unustamisest.

→Näituse vältel on külastajatel võimalik tuua muuseumi oma seisma jäänud raamatuid ning ühtlasi aidata kaasa nende taaskasutuseks ettevalmistamisel. Rebime raamatutelt kaaned ja puhastame nad vanapaberisse saatmiseks.

Näitus Facebookis

Teised üritused

Info

Kuupäev: 07. 11. 18 - 16. 12. 18

Kell: 18:00 - 18:00

Koht: Trüki- ja Paberimuuseum

Pilet: Tasuta 

Kontakt:

Anne Rudanovski
+372 5557 2500
anne@paberimuuseum.ee