Helen Adamsoni loenguõhtu gobelääni ajaloost Eestis

Reedel, 11. jaanuaril kell 18.00 toimub Kogo galeriis Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi tekstiilikogu kuraatori Helen Adamsoni loenguõhtu gobelääni ajaloost Eestis. Loeng keskendub 20. sajandile ja ETDMi tekstiilikogus olevatele gobeläänidele, vaadeldes ühtlasi, millised muutused toimusid selles vallas üheksakümnendatel. Loenguõhtu on osa Eva Mustoneni isikunäituse "Ämbliknaine" publikuprogrammist.

Lähtudes kudumisega seotud müütidest (nii antiiksetest kui tänapäevastest) pakub Eva Mustonen proosalise versiooni gobeläänist kui arhailisest ja nišilikust tekstiilikunsti vormist. Näitusel “Ämbliknaine” laotab kunstnik oma loomeprotsessi vaataja ette sõna otseses mõttes laiali. Viibides näituse vältel galeriis kohapeal, värvib kunstnik lõngu ja koob need püsttelgedel seinavaibaks. Päev-päevalt kasvavat vaibategu täiendavad varasematel aastatel läbi viidud intervjuud Eesti gobeläänikunstnikega ning Mustoneni enda päeviku katkendid ja tekstid, mis puudutavad gobelääni ajalugu ning positsiooni kaasaegsel kunstimaastikul, illustreerides eneseirooniliselt seda, kuivõrd keeruliseks võib osutuda pealtnäha lihtne ning tehniliselt kergesti omandatav gobeläänpõime.

Eva Mustonen (1986) on õppinud tekstiilikunsti ja semiootikat Tartus ja Göteborgis ning skulptuuri Tallinnas, hetkel elab ja töötab Tallinnas.
Praegu pigem installatsioonikunstnikuna tegutseva Mustoneni loomingus domineerivad isiklikku laadi jutustused, mis räägivad teistsuguseks olemisest ja ühiskonna äärealadel eksisteerimisest. Oma loomingus kombineerib ta nii tekstiilikunsti arsenali kuuluvaid tehnikaid kui ka igapäevaste toimetuste produkte. Mustoneni teosed paistavad silma tihedalt läbi töötatud ja tunnetatud materjalide ning ootamatult ilusate müstiliste objektide poolest.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Punch Drinks

Teised üritused

Info

Kuupäev: 11. 01. 19

Kell: 18:00 - 19:00

Koht: Kogo Gallery

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee