APARAADITEHASE FESTIVAL // Galeriide öö vol. 6 | Gallery night vol. 6

Kogo galerii koostöös Aparaaditehasega korraldab järjekorras 6. Galeriide ööd. Reedel, 26. augustil kell 18-23 on näitustega avatud Aparaaditehases ja selle ümbruses tegutsevad kunstigaleriid, külalisi ootab ka Aparaaditehase Aastanäitus ja avatakse mitu uut pop-up näitust. Programmis on kunsti- ja majatuur ning muusika, kokteilie pakub autoribaar NAPP.

Galeriide öö vol 6 kuulub ärifestivali sTARTUp Day kõrvalprogrammi. Uuri lisa ja soeta piletid: www.startupday.ee

Galeriide ööd toetab Tartu Linn.
|
Kogo gallery together with Aparaaditehas is organizing 6th Gallery night. On Friday, 26. August galleries in and around Aparaaditehas are open from 18 to 23. Come and enjoy an evening with music and cocktails to walk through various exhibitions and events in eight art spaces and several pop-up exhibitions at Aparaaditehas area.
The Aparaaditehas (Widget Factory) is a former factory complex that hosts creative entrepreneurs, artists, galleries, designer studios, restaurants, etc.
Gallery Night vol 6 belongs to the side programme of sTARTUp Day 2022 – the most startup-minded business festival, taking place on 24–26 August 2022 in Tartu & online.
Learn more and get your tickets: www.startupday.ee
Gallery night is supported by Tartu Linn.


-----


Sofa Office / Leiud Kogo galerii kunstikogust. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 III korrus.


Aparaaditehase aastanäitus: Aet Ollisaar AEG ON NÄHTAMATU / Väärtustan aega, kududes vaipadesse olulisi tundeid ja mälupilte. Valiku keskmes on teosed, mis on sündinud Stuudio 100 loomingulises keskkonnas, keset päikesepaistet ja poeesiat. Viie viimase aasta jooksul on sellest kohast saanud minu pelgupaik, loominguline innustaja ja pingete maandaja. Näituse kujundaja on Madis Liplap @stuudio100 / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2.


Stuudio Samm / Saab näha Deepdance Company katsetuste ja eksperimenteerimise tulemusi filmi ja fotode näol. Uuritakse kuidas keha ja ruum omavahel mängima hakkavad, jäädvustades pildi ja filmi abiga hetked, mis võivad peale seda juba edasi rännata aegadest aega. Fotode kunstiline juht on Karole Pusa, stilist Ave Kongo, kaameramees Märt Kutsar. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 III korrus.


Olemus/Festival kunstikeldris / Minifestival koondab endasse kujutava kunsti, performance kunsti, live-muusika ja teemapeod. Kunstnikest osalejad on noored, pigem laiemale üldsusele senini vähetuntud tegijad, kes kogunevad nädalaks Tartusse residentuuri, et valmistada värskeid teoseid ja leida võimalusi koostööks. See on keskkond mõtete ja loome vabaks väljenduseks, keskkond luua oma tavapärasest meediumist väljaspool. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2.


Ajuokse keldripood / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2.


tARTu galerii / Avatud on Joonatan Mäggi näitus “Terasnoodid”, kus saab näha 6 meetri pikkust sepistatud terasest skulptuuri. Kunstniku sõnul räägib see tema pikaajalisest huvist Bachi loomingu vastu, mille ta ühendas oma teise suure kire, hõõguva rauaga. Teosesse on talletatud orelisonaadi BWV 528 teise osa kahe esimese takti meloodia. Selle teosega on Joonatan leiutanud uue noodikeele. Kunstnik on galeriis kohal ja tutvustab oma näitust. / Sissepääs Kastani tänavalt, ÖöAMööBi kontsert kell 22.


Psühhoteek Valges kasvuhoones / Kohal on mangameister ja melomaan Akira Yamanaka (JP), kes annab ülevaate oma raamatust “Red Funk: Soviet Groove Disc Guide” ja avatakse Psühhoteegi näitus “Vinüülplaadid raudse eesriide tagant: “Soviet Groove Disc Guide”” / Sissepääs Taskupargist, näituse avamine kell 18.


Redwall Digital kontorigalerii / Näitusel saab näha Markus Kasemaa kaht seeriat. "Figuurid" on aastate jooksul üha täienev ja maailma galeriides juba palju ringi rännanud mahukas seeria monokroomsetest joonistustest. Redwallis näeb sellest peamiselt uusi töid. "Tint ja värv" on aga autori tööde seas uuelaadne seeria, mis viib maalikunstnikuks õppinud Kasemaa tagasi värvi juurde. / Sissepääs Kastani tänavalt uksest nr. 2 II korrus, näituse avamine kell 18.


Tunneligalerii / Miikael Volkonski joonistatud messengeri avataride kogu "Mutionu Väike Pidu (MVP) ehk minimum viable" nullindate algusest . "Mutionu tahtis korraldada vägevat pidu. Ta saatis kutsed kõigile loomadele, ent ei viitsinud kujundusega eriti vaeva näha, seega ei läinud kutsed paljudele korda. Siiski ei jäänud pidu ära, sest kohale tuli minimaalselt vajalik hulk külalisi. Nii oligi parem, sest muidu oleks pidu tulnud liiga suur. Sellest ajast saati teebki Mutionu ainult nii palju kui vaja. Et oleks tehtud parasjagu ja mitte liiga palju." / Sissepääs Kastani tänavalt.


R galerii / Inga Jermakova näitusel “Nii nagu ma neid mäletan” eksponeeritud kunstiteosed avavad võimaluse endas ära tunda tingimusteta kulgemise olemust. Hetke teadlikkuses kaob kõik kõrvaline, oled vaid sina, selles ajas ja kohas. Ilmuvad kummalised uitmõtted, iseenda varjud, unenäod ja mälestused. Spontaanse hetke tulemus on ettearvamatu ning jäetud juhuse hooleks. Pole olemas õiget värvi ega vormi, on vaid varjatud tasand, mida enese jaoks avastame. Juhuse vabaduses ärkav kirg sunnib looma oma ajas ja ruumis. / Stuudiopood Karud ja Pojad, sissepääs Taskupargist.


TYPA galerii / Avatud on TYPA residentuurikunstniku Graciela Machado näitus “ma läksin” / “Eido”. Tema tööd põhinevad tehnoloogilistel arheoloogiatrükkidel. Möödunud ajad peegeldavad identiteeti ja aega, kaardistades kunstniku raamatuid, installatsioone ja animatsioone. Oma piiratud pildirepertuaari juures kasutab ta keerukaid materjale ja hüljatud tehnikaid, mis toovad rambivalgusse just protsessi, ja toob loomingulisse tegevusse sisse meediarekonstruktsiooni. Kasutades paberit kui trükikunstile füüsiliselt lähedast astet, ja trükkimist kui joonistamisele lähedast astet, loob ta samast pildist juba aastaid lõputuid hüpoteese, mis on tingimata poolikud ja lõpetamata. / Sissepääs Taskupargist, restoran Aparaat II korrus.


Taavi Novek stuudio / Näha saab kunstniku kõige uuemat loomingut ühiskonnakriitilises võtmes. Olles kunstist mõnda aega eemal olnud ja kartmata mõjuda amatöörina, on kunstnikul hea meel katsetades uuesti popkunsti piire avastada. / Sissepääs Taskupargist uksest nr. 7, näituse avamine kell 18.


Ag47 / Käty Tarkpea installatsioon. Camera obscura – pimekamber liikuva pildiga / Sissepääs Taskupargist restoran Kolm Tilli kõrvalt.


Kogo galerii / Näitusele "Kolm omamoodi” on koondatud kolme maalikunstniku, Milla Aska, Veronika Hilger ja Paula Zarina-Zemane, tööd. Kunstnikke ühendab huvi mitmetimõistetavate vormide vastu ja nende maalid kujutavad olukordi või figuure, mis ei ole üheselt äratuntavad, vaid on avatud erinevatele tõlgendustele. Toonivalikus ning pinna- ja värvikäsitluses avaldub aga iga kunstniku eriomane hääl ja kordumatu karakter. / Sissepääs Taskupargist, sTARTUp Day inglisekeelne tuur kell 18.


Art&Tonic / Galerii saab kolme aastaseks ja korraldab sel puhul sünnipäevaoksjoni näituse, kus saab näha mitmete toredate kunstnike häid teosed. / Kastani 48, sissepääs Samelini hoovist.
TYPA keskus / Endises galeriiruumis on üheks õhtuks külastajatele avatud linoollõike konkursside paremik läbi aastate. Samas ootab külastajaid ka väike muusikaline üllatus – ansambel Avangorod. / Kastani 48f, sissepääs Samelini hoovist, kontsert kell 20.


Ajuokse Avangaar / Ajuokse kunstirühmitus avab enda tänavuse galeriiseina, muusikat valivad GUTFACE, skorpio & S-TNT, tuld keerutab Ewa Wildcat. Avatud Kivi pop-up baar ja angaaris sees toimumas ka Crust-o järjekordne flash day
/ Sissepääs Samelini hoovist

GRUPEERING:
Wale Vaal galerii / Raamatu “Näguderaamat” fotode esmaesitlus / Kastani 48, sissepääs Samelini hoovist

Lauri Trolla "Avatud Stuudio”
Drink N’Print - Taaskord on võimalik näha suuremõõduliste lõuenditrükiste valmimist, printida oma digitaalne foto või taies põnevale "Fine Art" paberile/lõuendile.

Droonifotograafia:
Lauri Trolla räägib oma kogemuse põhjal droonifoograafia köögipoolest ja saab näha noppeid tema droonifotodest.

Akti joonistamise kiirkursus Kristina Viin juhendamisel.

Grupeeringu avatud metallikunsti välistuudio:
Reedel 12:00-23:00
Laupäeval 12:00-22:00
Sepad hoiavad mitut rauda tules. Hoovi kolitakse sepikojast ääsid ja alasid.
Kahe päeva jooksul valmivad võsakiin ja lõkke alus. Lisaks saab tutvuda meistrite tehtud töödega läbi fotogalerii ja väljapaneku.

------
Näitused on avatud kell 18-23. / Galeriide öö programm on külastajatele tasuta.
------


Drink&Draw / tARTu pood II korrus, sissepääs Kastani tänavalt, joonistamissessiooni algus kell 19.


Katuseaiandusest katuseaias / Rohetuuri käigus külastatakse Aparaaditehase uut katuseaeda. Tuuri viib läbi Plantariumi perenaine Kaisa Moora / eelregistreerimisega - kaisa@plantarium.ee, tuuri algus Plantariumis kell 19:30.


Galeriide tuur / Külastatakse kõiki Aparaaditehase kunstigaleriisid ja tutvustatakse lähemalt näituseid. Tuuri viib läbi Kanal galerii galerist ja Kogo galerii endine meeskonna liige Stella Mõttus. / eelregistreerimisega - kerli@kogogallery.ee, tuuri algus Taskupargis kell 20.


Aastanäituse tuur / Külastatakse kunstnik Aet Ollisaare näitust AEG ON NÄHTAMATU ja Stuudio 100 loomingulist keskkonda. Tuuri viib läbi Stuudio 100 sisekujundaja Madis Liplap. / eelregistreerimisega kerli@kogogallery.ee, tuuri algus Taskupargis kell 20:30.


Deepdance Company “Rituaal” / Tantsulavastus on sündinud huvist rituaalide vastu, just selle vastu, miks inimesed on rituaale aegade algusest saati teinud. Miks me neid teeme, mis see meile annab? Igaühel on meil igapäevased rituaale, mõned teadvustatud mõned mitte. Mõned ilmselged, mõned kaudsed. Üks on kindel - rituaal toob inimesi kokku. Uuringud on näidanud, et rituaalides osalejate südamelöögi kiirus jõuab väga sarnasele tasemele. Raske on väljendada tundeid, mida rituaalis osalemine tekitab. See on justkui nagu meie südamed saaksid üheks. Tantsijad Kadri Ligi, Ave Kongo, Liis van Kan, Miree Jõgi, Evelyn Tuul, Elise Nora Pruun, Liis Tamm, muusika: Helin Pihlap ja idee autor Evelyn Tuul. / Taskupark, 2 etendust algusega 19 ja 21.


Karud ja Pojad / Stuudiopoes saab õhtu jooksul valmistada unikaalseid rinnamärke juhendaja käe all. / Sissepääs Taskupargist.


Kokteilibaar NAPP / Pakub värskeid ja maitseküllaseid kokteile kõigile kunstihuvilistele. / tARTu pood, sissepääs Kastani tänavalt.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 26. 08. 22

Kell: 18:00 - 23:00

Koht: Aparaaditehas

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook