Galeriide öö vol.2

GALERIIDE ÖÖ teine tulemine!

Aparaaditehase üheksa galeriid ja kõrvalasuvas Samelini kompleksis tegutsev Art & Tonic on jälle otsustanud ühel õhtul oma uksed külalistele kauemaks lahti jätta! Ees ootavad mitme uue näituse avamised, galeriide tuurid, ühismaalimised, avatud on ühe-õhtu-baarid ja kuuleb palju head muusikat. Hoovis saab mõnusasti lõkke ääres Peninuki glögi rüübates põski soojendada ning muusika saatel diskokuuli valgusmänge jälgida.

Galeriide ööl toimuvad galeristi Stella Mõttuse poolt läbiviidavad ekskursioonid, algusega kell 19.00 ja 21.00. Tuurile pääsemiseks on vajalik eelregistreerimine, kuna kohtade arv on piiratud! Selleks tuleb saata e-kiri aadressile ekskursioon@aparaaditehas.ee
ja meilis ära märkida, mis kellasel ringkäigul sooviksid osaleda.

Programm ja tuurid on tasuta ja kestavad kuni 22.00.

Galeriide öö programm:
> Kogo Gallery
Kogo galeriis avab kell 18 maali- ja installatsioonikunstnik Holger Loodus uue näituse “Taasluues neid vanu nõlvakuid”. Kogos ja hoovis mängib plaate Aparaaditehase kunstiline juht Erki Pruul.

> AG47
Märgplaadi-tehnika poolest tuntud fotogaleriis Ag47 on üleval Aparaaditehases tegutseva kunstniku Madis Katzi näitus. Loomulikult avatakse soovijatele jälle ajastutruu fotostuudio, et lasta endast vanaaegne portree jäädvustada.

> tARTu pood
tARTu uhiuues näitusesaalis on üleval Peeter Alliku seni avalikkuse eest peidus olnud akvarellid ning tARTu poes on väljas Maari Soekovi maalid, mis käesoleva aasta Kultuurigalal parimatele kultuurikorraldajatele kingitakse. Samal ajal toimub ka Mull ja Vahvel ning maitsvate kokteilidega kostitab kokteilibaar NAPP.

> TYPA
TYPAS on kohal lausa 2 külaliskunstnikku, kes oma töödest räägivad. Galeriis esitleb Irena Lawruszko vanast lagunenud arhitektuurist inspireeritud näitust ning paberisaalis Matti Dubee öko-paberikunstitehnikat.

> Redwall Digital
Redwalli kontoris toimub Eva Elise Olli näituse avamine nimega "Ioni selfie".

> R galerii
Karud ja Pojad stuudiopoes asub R galerii, kus avatakse Portugalis elava illustraatori Mirjam Siimu mõnusalt naivistlik näitus.

> Aparaaditehase koridorigalerii
Galeriide ööl avaneb ainulaadne võimalus piiluda Aparaaditehase suletud uste taha, Kahe koridori peal on üles pandud Ralf Sannikovi näitus "Oktavian".

> Sofa Office
Sofa Office's saab näha Gruusiast naasnud Mia Melaniet maalimas ning kuulda lugusid vahetussemestrist Tbilisi Kunstiakadeemias. Samuti on uuenduskuuri saanud seintel olevad maalid, kust on näha tugevaid mõjutusi Gruusiast.

> Paintar Stuudio
Saab tutvuda nende põnevate kunstitöötubadega. Galerii poolel on näitus töötubades valminud teostest ja avatud on baar.

> Art & Tonic
Art & Tonicu selle aasta esimene näitus “DEKAAD” kujutab endast väljapanekut kunstniku Mart Vainre viimase 10 aasta jooksul valminud tehnomaalidest.


Tähelepanu!
Aparaaditehas ja osalevad galeriid teevad kõik vastavalt Terviseameti soovitustele ja Vabariigi Valitsuse poolt vastu võetud määrustele, et tagada Galeriide ööl osalejate turvalisus.
Galeriide ööle on oodatud inimesed, kes pole viimase 10 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või pole olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või inimesega, kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (nt palavik, kuiv köha, hingamisraskused). Korraldajatel on õigus paluda eelmainitud sümptomitega inimeste lahkumist.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 06. 02. 21

Kell: 18:00 - 22:00

Koht: Aparaaditehase galeriid

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Üritus Facebookis