Festivali Luup avamine ja perepäev

15. oktoobril toimub Tartus Aparaaditehases Laste ja noorte kirjandusfestivali Luup avamine ning meeleoluka ja põneva programmiga perepäev.

Üritusele on oodatud kõik väikesed ja suured kirjandushuvilised, kel endil soov lugude maailmas mängida, luua ja lustida.

Perepäeva programmi loovad lisaks Eesti Lastekirjanduse Keskusele ja Tartu Linnaraamatukogule ka Iloni Imedemaa, raamatupood Biblioteek, Improteater, Tartu Mänguasjamuuseum ning ajakirjad Täheke ja Hea Laps.

PEREPÄEVA KAVA:

RAAMATUPOOD BIBLIOTEEK
11.00 Gutenbergi jutumeeter: ajakiri Täheke ja lastekirjanik Kadri Hinrikus

ARMASTUSE SAAL
Programm 12.00-15.00
Lava
12.00 Festivali avamine!
13.00 Etendus “Maailma kõige ägedam raamat”, Improteater Impeerium
13.45 “Ühes väikeses Perviku raamatus” Katrin Tõnisson ja Kertu Sillaste
14.15 “Pikk-pikk teekond” mänguline lugu Ilon Wiklandist, Iloni Imedemaa

Mudilaste ala
12.00 -15.00 Mõnus ala mudilastele, kus saab kogu päeva vältel mängida tähemänge, kuulata lugusid, meisterdada karumaske, panna kokku puslesid, avastada ja raamatutesse uppuda. Mudilaste alal toimetavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Iloni Imedemaa ja Tartu Mänguasjamuuseum koos heade partneritega.

Töötubade ala
12.00-15.00 Erinevad põnevad töötoad, kus saab luua uusi lugusid, joonistada koomikseid, disainida raamatukotte, luua tegelasi kilast-kolast jpm. Töötubade alal müttavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, ajakiri Hea Laps ja Tartu Linnaraamatukogu koos heade partneritega.
Doktor Raamatu vastuvõtupunkt

12.30- 14.30 Raamatutohtrid jagavad kõikidele huvilistele lugemissoovitusi. Nõuandeid jagub nii esimesi lugemissamme tegevate mudilaste vanematele, tõsistele fantaasiakirjanduse fanattidele kui vanavanematele, kes lapsi raamatupisikuga nakatada soovivad - kõik mured saavad muheda lahenduse!

STUUDIOPOOD KARUD JA POJAD
12.00-15.00 Lasteraamatute lemmiktegelaste nukkude meisterdamise töötuba
Juhendavad karu- ja nukukunstnik Maris Aare ja graafiline disainer Jaanus Kaasik koos oma pere suurte ja väikestega. Töötoas on võimalik meisterdada ka märke (2 EUR/märk). NB! Stuudiopoe R galeriis on avatud tuntud eesti illustraatorite raamatupiltide näitus.

PARANDUSKELDER
13.00-15.00 "Peedist pesumasinaks" - Arhitektuurikooli meisterdamine


Perepäev on tasuta.
Programmis võib tulla muudatusi.

Laste ja noorte kirjandusfestivali LUUP 2022 perepäeva korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, raamatupood Biblioteek ja Eesti Kirjanduse Selts, kaasa löövad Iloni Imedemaa, Tartu Mänguasjamuuseum,
ajakirjad Hea Laps ja Täheke, Tartu Linnaraamatukogu, stuudiopood Karud ja Pojad, Emakeeleõpetajate Selts jpt. Festivali peakorraldaja on Eesti Kirjanduse Selts.

Täname toetuse eest - Kultuurkapital, Tartu linn, Soome Instituut ja Aparaaditehas.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 15. 10. 22

Kell: 11:00 - 15:00

Koht: Armastuse saal, Biblioteek, Karud ja Pojad, Paranduskelder

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook