FESTIVAL // Loodusfestival: perepäev ja pidulik lõpetamine Aparaaditehases

Kutsume kõiki Loodusfestivali perepäevale ja lõpetamisele Aparaaditehasesse!

PROGRAMM

 kell 12–15 Töötuba „Ööliblikate Aed“ ja valgusinstallatsioon „Nähtamatud Ööliblika Loitsud“
Disainer ja kunstnik Liina Lember kutsub koos endaga meisterdama ning kaasa mõtlema ja kuulama. Hoovialal toimub töötuba ja saalis saab iseseisvalt kogeda punase valguse installatsiooni.
 kell 12–15 Maitsev aed! Seemnelintide valmistamine
Tule ja tee endale maitsetaimede seemnetega külvilint, mille saad hiljem kodus aknalauale potti panna või peenrasse kasvama torgata. Seemnelindi valmistamine võtab aega 10–20 minutit. Juhendavad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi projekti „Kasvades oma toiduga“ eestvedajad Elen Peetsmann ja Triin Nõu.
 kell 12–15 Peipsi Koostöö Keskus: kividele maalimine, rollimäng, plakati valmistamine, Peipsi-teemalised videod ja viktoriin, juhendab Margit Säre.
 kell 12–15 TYPA: käsitööpaberi valmistamise töötuba, kaunistuseks oma aiast kaasa toodud taimed.
Ühe paberilehe valmistamine kestab umbes 15 minutit. Töötoaga võib liituda jooksvalt kell 12.00–14.45. Paberi kaunistamiseks võib kaasa võtta eelnevalt kuivatatud lilleõisi.
 kell 15–17 Pärimusmuusiku Kristi Kooli tantsude ja laulumängude töötuba ning kontsert „Looduse inspiratsioon pärimusmuusiku pilgu läbi“.
Meie rahvamuusika on väga suurel määral ammutanud inspiratsiooni loodusest: linnulaul, loomad, tuul, õied, luhad, jõed, mered. Laulumängude tegelasteks on tihti loomad või linnud, kelle liikumist või häält saab mängides imiteerida. Paljudesse laululugudesse on olustiku kirjeldamiseks kaasatud kaunist Eestimaa loodust ja sealt pärinevaid põnevaid helisid: kuigi tegemist võib olla näiteks armastuslauluga, siis on teksti sisse põimitud ka kevad, õied, aas, linnud, Emajõgi. Kõik see näitab, kui tihedas seoses on loodus ja rahvamuusika.
 kell 17–21 Toimunud festivali kokkuvõte ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali tutvustamine, millele järgneb filmiõhtu ning vestlus autoriga. Külas on Remek Meel, vaatame kolme Emajõe-teemalist filmi ning filmide vahepeal saab autorile küsimusi esitada. Küsimustega aitab kaasa Kristel Vilbaste.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 11. 06. 23

Kell: 12:00 - 21:00

Koht: Armastuse saal

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook
Loodusfestivali koduleht