Feministeerium × Ede Raadik

Olete oodatud Ede Raadiku isikunäituse "Punasel merel kruiisimas" raames toimuvale kunstnikuvestlusele, 16. aprillil kell 18.00 Kogo galeriis. Ede Raadikuga vestleb Feministeeriumi toimetaja Aet Kuusik. Vestlus toimub eesti keeles.

Aet Kuusik on Feministeeriumi toimetaja, aga ta on olnud tegev ka teatrimaastikul, viimati seksuaalharidusliku noortelavastuse "Kuidas öelda jah?" dramaturgina. Samuti on ta osalenud Tallinna Ladyfest korraldamises ja Woolfi foorumi esimestes sammudes. Talle pakub huvi queer-perspektiiv, ebavõrdsuse ja võimusuhete koosmõju, samuti loomade õigused.

Ede Raadik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna ning elab ja töötab Tallinnas. Ede Raadiku isikunäitus "Punasel merel kruiisimas" toimub Kogo galeriis, Tartus, Aparaaditehases 4. aprillist kuni 11. maini. Näitus on avatud K-R 12-19 ja L 12-18.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Tartu Linn. Täname Purtse pruulikoda.

Graafiline disain: Aleksandra Samulenkova

---

Ede Raadiku uuel isikunäitusel saab galeriist menstruaaltsükleid jälgivate nutitelefonirakenduste tabelite ja diagrammide labor. Näitusel saab lähedalt uurida kunstniku tervise Exceli tabelit.

Ede Raadik jätkab näitusel oma juba varem sisse käidud rada feministliku kontseptualistina, kes muudab isikliku elu sündmused numbriteks ja graafikuteks. Kunstniku menstruaaltsükleid jälgivate nutitelefonirakenduste süstematiseeritud tabelid ja diagrammid mõjuvad korraga homeeriliste ja eneseiroonilistena. Samas aitavad joonised distantseeruda oma emotsionaalsetest läbielamistest ja vaadata neid tüüpiliste juhtumitena elu Exceli meres. Sedasi muutuvad omaeluloolised sündmused millekski ajastuspetsiifiliseks ning isiklikkus ja dramaatika taanduvad. Näitusel kerkivad küsimused uute anakronistlike normatiivide tekkimisest, küberturvalisusest, isikliku ja avaliku tähendusest ja piiridest, mis on nutiseadmete ajastul märkimisväärselt muutunud.

Tekst: Rebeka Põldsam

Teised üritused

Info

Kuupäev: 16. 04. 19

Kell: 18:00 - 19:00

Koht: Kogo Gallery

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee
Üritus Facebookis