NÄITUS // Evi Tihemetsa näituse "Pühapäevapildid" avamine

Evi Tihemetsa näitus põhineb 1999. aastal Kadrioru Kastellaanimajas toimunud samanimelisel näitusel. Pealkiri näitusele oli tol korral tulnud iseenesest. „Oli rõõmus kevadine aeg ja intensiivne tööperiood. Võib-olla oli põhjus veidi ka selles, et mõned tööd olid pühapäeval tehtud,“ meenutas Tihemets. Kõik väljapandud tööd olid nii tol korral kui ka nüüd kollaaži tehnikas ja puitalusel. „Tahaksin sel puhul oma venda meenutada, kes oli puidutöö meister ja rõõmsalt nõus tegema mulle aluseid, mille peale sai kergesti trükitud graafilisi töid kleepida,“ rääkis kunstnik. Ta lisas, et tegemist on ainueksemplaridega. „Neid töid oli päris tore paarikümne aasta tagant avastada ning näitust on olnud väga põnev uuesti kokku panna ja mõtestada.“

Galerii "tARTu pood" valges saalis on Kastellaani majas eksponeeritud teoste valikule lisatud suureformaadilisi kollaaži tehnikas graafilisi teoseid.

"Soovin, et inimesed saaksid näitust külastades rõõmsama meeleolu ja seda isegi siis, kui ilm on väljas hallikas. Et oleks rõõm käimisest ning millegi positiivse nägemisest. Tore, kui märgatakse ka tehnilist poolt ja see kellelegi meeldib,“ mõtestas Evi Tihemets näitust. Ta lisas, et graafikale omaselt, mida lähemalt seda vaadelda, seda enam detaile märkab ja vahel hakkavad inimesed nägema isegi rohkemat, kui sinna pandud on.

Evi Tihemets, alates 1968. aastast Evi Viires, on sündinud 21. augustil 1932 Tapal. 1958. aastal lõpetas ta ERKI raamatugraafikuna. Alates kunstiinstituudi lõpetamisest on ta osa võtnud kõigist eesti graafika näitustest nii Eestis kui ka välismaal. Ta on pälvinud mitmeid graafikapreemiaid, millest viimatine on 2013. aastal Kristjan Raua preemia seitsmest isikunäitusest koosneva 80. juubeliaasta sarja eest.

Näitus jääb avatuks aasta lõpuni

K-L 12-18

Teised üritused

Info

Kuupäev: 25. 11. 22

Kell: 19:00 - 23:00

Koht: tARTu pood

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook