Eva Elise Olli näituse "Ioni selfie" ja Ralf Sannikovi näituse "Oktavian" avamine

Avame Redwalli kontorigaleriis kohe kümnenda näituse – selle väikse tähtpäeva puhul tegelikult lausa kaks näitust!

Eva Elise Olli näitus "Ioni selfie"
Redwalli kontoris saab järgneval hooajal näha Eva Elise Olli näitust „Ioni selfie“. Oll on Tartus maali ja hetkel kunstiajalugu tudeeriv kunstnik, keda huvitab loomingus loovuse ja hullumeelsuse pingeväli. Näeme art brut'i lopsakat robustsust ning saksa ekspressionismi eksistentsialismi ja absurditaju. Väljakujunenud käekirjaga kunstnik räägib oma näitusest:
"Ion on samanimelise Platoni legendaarse teksti kangelane, mis tegeleb loovuse algupära ja püha hullumeelsusega. Ion on rapsoodina talendikas, kuid inimesena naiivne ja ekstsentriline. Ionit võib pidada omamoodi kunstniku allegooriaks. Olen alati mõelnud, et kunsti ei saa kunstnikust lahtuda, kunstiteos kõneleb rohkemal või vähemal määral kunstniku loomusest. Kunst on oma olemuselt edev, isegi kui kunstnik kui isiksus seda ei ole (juba etümoloogiliselt: näitus, exhibition). See edevuse ja mitte-edevuse paradoksaalne koosolemine mõjub dissoneeruvalt – ilmselt sellepärast natuke napakas olengi. Mu maalid kõnelevad sellest, mis toimub minu psüühikas, millele ma mõtlen ja mille üle ma naeran (ja enamasti ma naeran). Ja selle analoogiks on ekshibitsionistlik selfie, reflektsiooni retseptsioon."


Ralf Sannikovi näitus "Oktavian"
Loomingulisus on teema ka muidu fotograafiaga tegeleva Sannikovi jaoks. Ekspressiivset ja hoogsat maalistiili kasutab ta oma loomingulisema minaga tutvumiseks. Aparaaditehase koridoris avatava näituse kohta kirjutab ta:
"Näituse teemaks on inimene. Mitte kindel eksisteeriv inimene, vaid lihtsalt üks üldine, kes esindab meid kõiki. Igal teosel on oma emotsioon - oma nägu. Kuna inimesed enamasti ei mõista iseennast tõeliselt, siis on raske ka tundeid nõnda piiratud vormis, nagu seda on kõne või kiri, väljendada. Lõuendil on see aga märkimisväärselt kergem ja seda ma olengi teinud. Tugevad kraaped, rasked emotsioonid, kätega värvimine, maalinoa või pahtlilabidaga hämaras toas valmis pildi "hävitamine - ma ei ole end piiranud, see kõik olen lihtsalt mina."


Näitused avame 6. veebruaril kell 18.00. Galeriide Öö raames toimuvad kl 19 ja 21 tuurid galerist Stella Mõttuse läbiviimisel, nende käigus läbitakse ka Eva ja Ralfi näitused.
Redwalli kontor asub Aparaaditehase Kastani tn poolses osas II korrusel.
Näitus jääb kõigile avatuks kogu kevadhooajaks.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 06. 02. 21

Kell: 18:00 - 22:00

Koht: Redwalli kontor

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Üritus Facebookis