ETK Legendid: Väntorel/Keldriline Heli

Veebruarikuus toob ETK Legendide sari muusikagurmaanideni tõelise maiuspala – ansambli Väntorel / Keldriline Heli. Andres Valkoneni, Andres Talviku, Meelis Punderi ja Otsakooli noorte muusikute koostöös sündinud kontserdid toimuvad reedel, 15. veebruaril Tartu Erinevate Tubade Klubis ja neljapäeval, 21. veebruaril Tallinna Erinevate Tubade Klubis. Kontserti juhib ja teemasid vahetab Risto Lehiste.

Piletid müügil Ticketeris ja enne kontserti ETKs kohapeal.

1970. aastal alguse saanud Pärnu ja Tallinna juurtega ansambel Keldriline Heli oli omas ajas väga omanäoline ansambel, kelle uuenduslikkus sai ühtlasi nende kirstunaelaks. Vähesed säilinud salvestused annavad aimu, kui radikaalne ning underground see bänd sügaval nõukaajal oli. Andres Valkoneni ja Andres Talviku poolt kokku kutsutud ansambel esitas valdavalt omaloomingut, mida kaunistasid Härmo Härmi leiutatud fuzz ja wah-wah efektipedaalid ning ümber ehitatud Retakord.

Ansambli avangardsus ja populaarsus, millele lisandusid ka kirev-psühhedeelne elu- ja riietumisstiil hakkasid üsna pea võimudele närvidele käima. Peale 1971. aastal toimunud rohkearvulise publikuga kontserti võeti ansamblilt prooviruum, esinemisluba ja keelati kasutada kahtlast ansambli nime – Keldriline Heli. Edaspidi sai ansambel – uue nimega Väntorel – esineda vaid tantsupidudel, eraldi kontserdiks luba ei antud. Peale vähem kui kaheaastast tegutsemist viis Nõukogude võimu surve ja kius ansambli tegevuse lõppemiseni 1971. aastal. Õnneks säilis kahe salvestussessiooni jagu muusikapalasid, mille põhjal ilmus 1997. aastal kassett ja 2014. plaadifirma Frotee reliisina LP "Väntorel". Läbi selle on selle ansambli keldrilised helid alles ka tänapäeva muusikasõprade jaoks.

⏰ Uksed 19.00
🎸 Väntorel/Kelrdiline heli 20.00
😎 Just chillin’ 23.00

⚠️ Oluline!
- piletid eelmüügist 8/10 EUR (Ticketer), uksel 12 EUR
- ETKs tuleb kanda kohalikke mõnusaid susse või kaasavõetud jalavarje
- garderoob + sussid on tasuline - 1 EUR
- baaris saab tasuda kaardiga

----------------------------------------------------
ETK kontserdisari Legendid toob läbi hooaja publiku ette Eesti levimuusika vanema põlve raskekahurväe, kelle jalajäljed muusikaajaloos on sügavad ja suured. Mõned legendid tegutsevad siiani, mõni ansambel andis oma viimase live üle 40 aasta tagasi, aga on meie klubis jälle rambivalguses.
Jälgige infot, laikige Tartu ETK FB-lehte ja saage osa väga erilisest eestimaisest muusikast.

Meil toimub ka muud:
www.erinevatetubadeklubi.ee
https://www.facebook.com/tartuerinevatetubadeklubi/

Teised üritused

Info

Kuupäev: 15. 02. 19

Kell: 19:00 - 00:00

Koht: Erinevate Tubade Klubi

Pilet: 8 € – 12 €

Kontakt:

tartu@erinevatetubadeklubi.ee

Üritus Facebookis