ERM-i ja Trükimuuseumi töötuba „Peremärgist märkmikuni“

***NB! Kohtade arv töötoas on piiratud. Registreerimiseks palume täita vormi ERMi kodulehel***

Täiskasvanud õppija nädala raames korraldavad ERM ja Eesti Trüki- ja Paberimuuseum ühise töötoa, mille käigus sukeldutakse peremärkide maailma, luuakse oma peremärk ja jäädvustatakse see oma kätega valmistatud märkmikul.

Ennevanasti oli inimeste elu täis tähendusi, sümboleid ja märke. Märgid kaunistasid, kaitsesid kurja eest ning andsid edasi olulist teavet. Peremärk kanti isiklikule varale, meistrimärk oli kui valmistaja logo. Elame tänapäevalgi märkide maailmas. Disainime endale vanade mustrite eeskujul peremärgi, et tuua iidsed sümbolid oma igapäevaellu.

Peremärgi valmistamiseks suundume Eesti Trüki- ja Paberimuuseumisse, kus valmistame märgi klassikalises linoollõiketehnikas. Sealsamas õpime ka lihtsa õmmeldud vihiku köitmist ja kaunistame selle kohe ka peremärgiga. Nii valmib päeva lõpuks omaenda käega kujundatud ja köidetud märkmik.

Töötuba toimub 23. oktoobril kell 12-13.30 ERMis (Muuseumi tee 2, Tartu) ja jätkub kell 15-17 Trükimuuseumis (Kastani 48f hoovis, Tartu).

Osalustasu 19.80 eurot sisaldab kohvipausi ja kõiki töötoa materjale.
NB! Osavõtu eest palume tasuda vähemalt kolm päeva enne õpitoa toimumist kas Trükimuuseumi kassasse või arveldusarvele EE497700771002003787 (Eesti trükimuuseum MTÜ).

Lisainfo:
ERM: hariduskeskus@erm.ee

Trüki- ja paberimuuseum: gutenberg@trykimuuseum.ee, 5682 8117

Teised üritused

Info

Kuupäev: 23. 10. 18

Kell: 12:00 - 17:00

Koht: Trükimuuseum

Pilet: 20 €

Kontakt:

gutenberg@trykimuuseum.ee