Eike Eplik. Biomass – kummitus nurgas / – Ghost in the Corner 

Näitus, mis pole veel avatud olnudki jätkub kuni 30. maini!

Alates 6. maist on Eike Epliku näitust "Biomass – kummitus nurgas" Kogo galeriis avatud privaatseks külastuseks. Selleks palume registreerida võimalusel vähemalt 1 päev ette. 

Registreeri SIIN

Tule kui oled terve, üksi, kaaslasega või perega.
Lisainfo: Liina Raus tel +372 55607971
Margit Lõhmus +372 56493506

Tutvu näitusega virtuaalselt
Näitust paneme üles ka Kogo galerii Instagramis.
Loe Šelda Puķīte intervjuud Eike Eplikuga.

Galeriis on desinfitseerimisvahend ja hoiame 2 m distantsi.
Ootame teid näitust vaatama!

///

/text in English coming soon below/

Eike Eplik
Biomass – kummitus nurgas
14/3 – 2/5/2020
Avamine laupäeval 14. märtsil kell 15

Kogo galerii on avatud
K-R 13-19
L 14-17

Kogo galeriil on rõõm teile esitleda skulptori ja installatsioonikunstniku Eike Epliku isikunäitust, mida saadavad Mehis Heinsaare kirjutatud tekstid.

Eike Epliku meetoditeks on improvisatsioon ja katsetused erinevate materjalidega, mis viib kunstnikku uute põnevate vormide, variatsioonide ja assotsiatsioonideni. Ta loob galeriiruumi täitva installatsiooni eri maastaabis ja materjalides (savi, portselan, metall, leitmaterjal, pudu) teostatud objektidest. Ettepaneku kaasata näitusele kirjanik või luuletaja tegi Kogo galerii, kuna Tartu kultuuriväljal on kunsti ja kirjanduse sfäär olnud tihedalt põimunud ja sünnitanud nii omapäraseid loojaid kui ka põnevat koostööd*. Valiku Mehis Heinsaare kasuks tegi aga Eike Eplik ise ja see valik tundub väga õige. Tegemist on perifeeria kunstnikega, julgete, isepäiste eskapistidega, kelle looming sünnib tugevast sidemest keskkonnaga (loodusega), iseolemisest ning on rikkalik, fantaasiaküllane ja seotud alateadvusega. Mõlemad loojad kasutavad loodusest pärit motiive ning loovad jutustusi, mis on ülistus paljususele ja elurikkusele. Nad ei ole otsustavalt sotsiaalsed või poliitilised, kuid on seda siiski, paratamatult, loomulikult. Nende iseolemine ja looming on just praegu eriti aktuaalne ja käimasolevate diskussioonidega haakuv.

Eike Eplik (1982) on kaitsnud magistrikraadi 2010. aastal Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, on ta õppinud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, täiendanud end Turu Rakendusteaduste Ülikoolis, Soomes ning töötades kunstnike assistendina Soomes ja Saksamaal. Eplik töötab ka Tartu Lastekunstikoolis õpetajana ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas õppejõuna. 2006. aastal pälvis Eplik Eduard Wiiralti nimelise noore kunstniku stipendiumi, 2012. aastal noore kunstniku produktsioonistipendiumi festivalil «ART IST KUKU NU UT» ja 2015. aastal oli ta üks Sadolini kunstipreemia nominentidest ja 2018. aastal autasustati teda Ado Vabbe nimelise stipendiumiga. Tema viimatised isiknäitused on olnud «Ilu salong», 2017. aastal Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis ja "Loomulik", 2018. aastal Hobuspea galeriis Tallinnas. 2021 aastal on oodata Eike Epliku isikunäitust Tartu Kunstimuuseumis, mille kogusse tema töid ka juba kuulub.

Mehis Heinsaar (1973) on üks hinnatumaid ja auhinnatumaid kaasaegseid eesti kirjanikke. Avaldanud 2001. aastal oma kaks esimest jutukogu – „Vanameeste näppaja“ ja „Härra Pauli kroonikad“ – pälvis Heinsaar nende eest Betti Alveri auhinna parima debüüdi eest ning Eesti Kultuurkapitali proosaauhinna. Heinsaar on kolmel korral pälvinud Friedebert Tuglase novelliauhinna ajakirjas Looming ilmunud novellide "Liblikmees" (1999), "Ilus Armin" (2001) ja "Puhkehetkel" (2009) eest ning 2011 aastal August Gailiti novelliauhinna "Kui Herman õitseb" eest kogumikus "Ebatavaline ja ähvardav loodus" (2010). Lisaks on ta auhinnatud luuletuse „*öös mööduja käsi…“ eest Juhan Liivi auhinnaga 2010 aastal ja Gustav Suitsu luulepreemiaga luulekogu "Pingeväljade aednik" eest 2019. aastal. Mehis Heinsaare loomingut on tõlgitud Soome, Ungari, Vene, Prantsuse ja Inglise keelde.

* Kiwa, chaneldior (Tanel Rander), Martiini, Juka Käärmann, Erkki Luuk, Marko Kompus, Lauri Sommer (Kago), Kaspar Jassa, Kristiina Viin jt. Iseäranis paistis Tartu loomeinimeste interdistsiplinaarne koostöö välja Y-galerii tegutsemise ajal 2004-2014. aastal. Hilisemast meenub Eike Epliku põlvkonnakaaslase, palju tunnustust pälvinud skulptori ja installatsioonikunstniku Jevgeni Zolotko koostöö kirjaniku, tõlkija ja mängudisaineri Anti Saarega.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Tartu Linn.

///

Eike Eplik
Biomass – Ghost in the Corner
14/3 – 2/5/2020
Opening Saturday March 14 at 3 pm

More info coming soon.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 06. 05. 20 - 30. 05. 20

Kell: 12:00 - 18:00

Koht: Kogo Gallery

Pilet: Tasuta

Kontakt:

kogo@kogogallery.ee
Näitus Facebookis
 
Lisainfo: Liina Raus tel +372 55607971

Margit Lõhmus +372 56493506