AVALIK SALVESTUS // Kadi Kähär-Peterson Garlieb Merkelist

18. aprillil kl 18:00 on kõik huvilised oodatud uue noorte Eesti mõtteloolaste avaliku podcasti salvestusele Aparaaditehases (sissepääs Aparaaditehase uksest nr 7, kolmas korrus). Seekord kõneleb ajaloo ja arheoloogia doktorant Kadi Kähär-Peterson ühest meie maiskondliku ajaloo suurkujust Garlieb Merkelist ja oma uurimistööst.

Sügisest käima läinud saatesari annab üliõpilastest ja doktorantidest mõtteloolastele võimaluse tutvustada oma uurimisteemat ja -protsessi isiklikust aspektist. Pärast salvestust on võimalik kõnelejale keerulisi küsimusi esitada ja seejärel siirduda üheskoos vabamasse õhkkonda, et neid küsimusi üheskoos lahata.

Kadi Kähär-Peterson:
„1797. aastal kirjutas Garlieb Merkel, et Jean-Jacques Rousseau „Ühiskondlikust lepingust“ on teos, mida „igaüks mainib, aga mitte keegi ei tunne“. Veidi enam kui 200 aastat hiljem võiks Eestis Merkeli teoste ja neis leiduvate ideede kohta öelda vastupidi: kõik tunnevad Merkeli ideid, aga mitte keegi ei maini tema nime. Tõsi, erialateadlastele on Merkel vägagi tuntud, ta on üks keskseid Balti valgustusaja tegelasi. Samas võiks laiemas vaates öelda, et tänapäevani välja annavad Merkeli ideed inspiratsiooni romaanideks, luuletusteks ja lauludeks, need kajavad nii kõnedes kui manifestides – kuid tihtipeale on need kaotanud sideme oma inspiratsiooni algallikaga. Kuid kas see, mida Merkeli tekstid on hiljem inspireerinud, on ikka see, mida Merkel ise mõtles? Doktorantuuri ajendaski mind astuma kahtlus, et see pole täielikult nõnda. Sellest, mida ma sel teekonnal olen avastanud, räägingi järgmises mõtteloo podcastis.“

Saatesari valmib koostöös Värske Rõhu ja IDA Raadio ning TÜ filosoofia ja semiootika instituudi mõtteloo õppetooliga, kontakt Henri Otsing, henri.otsing@ut.ee.

Uudise ja varasemad salvestused leiab SIIT

Teised üritused

Info

Kuupäev: 18. 04. 23

Kell: 18:00 - 20:00

Koht: Helistuudio (uks nr 7 –> 3. korrus)

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Henri Otsing / henri.otsing@ut.ee
Facebook