NÄITUS // AURAVAD HINGED

AURAVAD HINGED
Reedel, 9.detsembri õhtul kell 18 avatakse Ajuokse angaaris Tartu Kõrgema Kunstikooli "Pallas" tudengite pop-up näitus "Auravad hinged". Näitust on võimalik külastada ka laupäeval, 10.dets, kell 12-17.


"Toas on läinud hirmus külmaks. Kahju, et pole kuhugi tuld alla teha..."
Hilissügiseti kantakse ikka südant varrukas. Võimalik, et just külm ja pime aeg toob selle kõige olulisema selgemalt esile. Toob iseennast endale lähemale ning paneb jälle märkama aasta jooksul kuhugi kappi ära topitud mõtteid ja tundeid. Mõnikord tundub, et nad justkui ootavadki seda aega, et saaks siis mõnuga omavolitsema asuda.
Hingedeaja vaimus peegeldavad ka näituse tööd teemasid, mis noortele kunstnikele praegu kõige rohkem korda lähevad: mis neid kõnetavad, mis neid rõõmustavad, mis neil hingel on. Mida nad on tahtnud proovida ja katsetada, mis piire nad enda jaoks nihutada on soovinud. Mõnede osaliste jaoks on see üks esimesi katsetusi teha midagi tehnikates ja materjalides, mis rangelt võttes nende erialaga seotud ei ole. Mõnede jaoks on jällegi uudne tulla välja väga isiklike, või hoopiski, väga poliitiliste teemadega. Eriilmelisi töid seob omavahel siirus ning otsekohesesus, millega valitud teemasse suhtutakse: minnakse ikkagi võidu peale välja, ka külmanäpistatud sõrmedega. Nii polegi talvisel ajal hinged teps mitte külmad, nad hoopis auravad.


Reedel on uksed avatud 18.00–20.00. Grillime vahukomme ning jagame külmale ajale sobivalt sooje mõtteid. Olete palavalt oodatud!


Osalejad:
Eliise Järve, Kirke Kirikall, Gert Christjanson, Ketter Mägi, Erika Lille, Teiloora Ojaste, Mariia Metusalo, Anna-Liisa Sääsk, Helen-Mary Vartšun, Anzela Sirel, Britta-Mai Martin, Moolen Veering, Karmel Kull, Carola Kanarbik, Mette Post, Sille Riin Rand, Laura Auer

Teised üritused

Info

Kuupäev: 09. 12. 22 - 10. 12. 22

Kell: 18:00 - 17:00

Koht: Ajuokse Avangaar

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook