“APARAADITEHASE AASTANÄITUS // Aet Ollisaar | Aeg on nähtamatu”

Traditsioonilise grupinäituse asemel võtab Aparaadiehase aastanäitus sel aastal fookusesse ühe tehases tegutseva kunstniku, kelleks on sel korral tekstiilikunstnik Aet Ollisaar.
Näitusele AEG ON NÄHTAMATU on valitud tööd, mis on sündinud kunstniku tehases asuvas stuudios. Galeriide öö vol. 6 raames, toimub 26. augustil näituse tuur, mille käigus külastatakse nii näitust kui kunstniku stuudiot. Tuuri viib läbi kunstniku stuudiokaaslane ja sisekujundaja Madis Liplap.

Aet Ollisaar: “Aja kulg määrab oma vaiksel ja vääramatul moel elus paljutki. Väärtustan aega, kududes vaipadesse olulisi tundeid ja mälupilte. Tähelepandamatust liikumisest saab tahavaatepeeglis äkki hoopis uus kujund, kohati lausa uskumatult teistsugune kui igapäevaselt tundub. Vaipadesse kootud hetked annavad võimaluse neid uuesti läbi elada ja teistega jagada, muuta nähtamatu nähtavaks.

Näitusele valitud tööde seas on nii viimastel aastatel valminud töid kui ka meenutusi mitmete aastate tagant. Väljapaneku keskmes on teosed, mis on sündinud Stuudio 100 loomingulises keskkonnas, keset päikesepaistet ja poeesiat. Üha keerulisemaks muutuvas maailmas on viimase viie aasta jooksul sellest kohast saanud minu pelgupaik, loominguline innustaja ja pingete maandaja. Olen tänulik võimaluse eest nautida elus samaaegselt erinevaid rolle – koduseid hetki perega, ennastunustavaid tunde ateljees ja põnevaid kohtumisi õppejõutöös. Just nende rollide põimumine ja tasakaalu otsimine muudab aja rikkalikult mitmekihiliseks ja värviliseks, milles igal varjundil on oluline koht.”


Näituse kujundaja on Madis Liplap
Näitus on üleval Aparaaditehase koridorigaleriis aadressil Kastani 42, Tartu. Näitusele pääseb Kastani tänavalt uksest nr. 2 ja näitust saab külastada 28. oktoobrini E-R kell 10-17.
Täpsem info tuuri kohta on leitav Galeriide öö Facebooki lehel ja Kultuuriaknas.


Aet Ollisaar (1966) on tekstiilikunstnik, kes lähtub piltvaipade loomisel traditsioonilisest kudumistehnikast, kuid on toonud oma teostesse ka improvisatsioonilisi elemente, maalilisi lõimepindu ning oluliste lugudega esemeid. Ta on Kõrgema Kunstikooli Pallas professor, tekstiiliosakonna juhataja. Alates 1990ndate aastate algusest on Aet Ollisaar korraldanud mitmeid isikunäitusi ja osalenud näitustel Eestis ja välismaal. Viimastest esinemistest võib välja tuua tekstiilibiennaali CONTEXTILE Portugalis (september 2022), kuraatornäituse Genius Loci II. Legend Reigi Pastoraadis (2021), TEGIJAD Pärnu Uue Kunsti Muuseumis (2021), Eesti Kunstnike Liidu Kevadnäitused 2021 ja 2022 ning Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitused. Viimased isikunäitused on toimunud Eesti Rahva Muuseumis (2022), Tallinna Jaani kirikus (2021), Galeriis Pallas (2021, koos Madis Liplapiga), Tamperes galeriis Laikku (2020 koos Anu Rauaga) ja Tallinnas Hop galeriis (2019). Aet Ollisaare tööd kuuluvad nii erakogudesse kui muuseumide kogudesse (Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Uue Kunsti Muuseum, Tampere Kunstimuuseum, Stiftung der Sparkasse zur Förderung der Kunst Lüneburg). Autor on pälvinud tunnustusi ja preemiaid, sealhulgas Tekstiilikunstnike Liidu preemia Aasta Tekstiilikunstnik 2017. Aet Ollisaar kuulub Eesti Tekstiilikunstnike Liitu (alates 2020 juhataja), Eesti Kunstnike Liitu ja Põhjamaade tekstiilikunstnike ühendusse Nordic Textile Art. Alates 2017 tegutseb autor Tartus Aparaaditehases (@stuudio100).
Näituse toimumist toetab Tartu linn.

Teised üritused

Info

Kuupäev: 22. 08. 22 - 28. 10. 22

Kell: 17:00 - 17:00

Koht: Aparaaditehas

Pilet: Tasuta

Kontakt:

Facebook