typa trüki- ja paberikunstikeskus

TYPA trüki- ja paberikunstikeskust võib nimetada Aparaaditehase veteraniks, sest ta on siin toimetanud selle taassünnist alates. Tänaseks päevaks on keskus Aparaaditehase ruumidest kolinud kõrvalasuva Samelini saapavabriku hoovialale, et mõtteline osa Aparaaditehasest on nad sellegi poolest.

Sajanditetagused (töötavad!) trükipressid ja värvikad tuurid nende abil läbi trükikunsti ajaloo on vaid üks osa muuseumide tegevustest. Lisaks valmistatakse siin juba legendaarseks muutunud vanade raamatukaante vahele peidetud märkmikke ja hoiukarpe, võõrustatakse loomeresidentuuris viibivaid kunstnikke ja korraldatakse näitusi.

TYPA trüki- ja paberikunstikeskus on külastajatele avatud K-P 12.00-18.00. Külastajagruppe võtame vastu ka väljaspool avamisaegu, sealhulgas õhtuti. Gruppidel palume igal juhul külastusaeg broneerida.

Üksikpilet (10 €, sooduspilet pensionäridele ja õpilastele 5 €) sisaldab giidiga tunniajast ringkäiku muuseumis. Külastuse käigus tutvustame teile trükikunsti sünnilugu Euroopas, näitame oma puu- ja tinatähtede kogu, räägime erinevatest trükipressidest ja köitekunstist.


Teised majalised-eng

Contact

Mittetulundusühing TYPA

Kastani 48f hoovis
+372 56828117
typa@typa.ee
www.typa.ee
Facebook

Instagram